Учені дізналися про долю загиблих солдатів у битві при Ватерлоо
19 июн, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 246 Переглядів

Учені дізналися про долю загиблих солдатів у битві при Ватерлоо

Битва при Ватерлоо — одна з найкривавіших битв в історії, але напрочуд дуже мало людських решток було виявлено після битви, пише 9news.

За оцінками вчених, коли французька армія Наполеона зазнала поразки від сил британських, нідерландських і німецьких військ у Сполученому Королівстві Нідерландів, загинуло близько 48 000 людей.

Вирішальна битва ознаменувала кінець наполеонівських воєн, що тривали кілька десятиліть, і зруйнувала спроби Франції домінувати в Європі.

У ході свого нового дослідження вчені з'ясували, що кістки полеглих солдатів при Ватерлоо були продані як добрива. Як зазначає професор Тоні Поллард із Університету Глазго, коли стрільба закінчилася й дим розпорошився, Ватерлоо перетворився на неймовірно похмуре місце, чим деякі вирішили скористатися.

Як виявилося, місцеві злодії перемелювали кістки полеглих солдатів на кісткове борошно з метою виробництва добрив і продавали його на Британські острови — основний ринок збуту.

"Після війни багато хто прийшов сюди, щоб отримати речі мертвих. Дехто навіть крав зуби, щоб зробити зубні протези, тоді як інші приходили просто поспостерігати за тим, що сталося", — розповів Поллард.Як мінімум у трьох газетах, починаючи з 1820-х років, згадується про імпорт людських кісток із європейських полів боїв з метою виробництва добрив.

"Основною метою для тодішніх злодіїв були братські могили, оскільки вони мали величезну кількість тіл", — зазначили вчені.

У ході дослідження експерти вивчили дані, нещодавно знайдені описи полів битв і малюнки людей, що відвідали це місце в перші дні після поразки Наполеона. Дані очевидців описують точні місця трьох масових поховань, що містять до 13 000 тіл. Один із таких звітів включав мемуари та листи шотландського купця, який жив у Брюсселі, на ім'я Джеймс Кер.

Читайте також: Вчені назвали 9 симптомів Омікрону

"Наш наступний етап — повернутися до Ватерлоо, щоб спробувати нанести на карту місця поховань, отриманих у результаті аналізу записів перших свідків", — підсумували вчені.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Кохання з першого погляду існує: вчені розповіли, скільки потрібно на це часу
Наука

Кохання з першого погляду існує: вчені розповіли,

Ізраїльські вчені проаналізували те, як змінюються фізіологічні процеси та рухи людей під час...

Вчені знайшли підтвердження неймовірної теорії чорної дири
Наука

Вчені знайшли підтвердження неймовірної теорії

Учені знайшли підтвердження того, що після злиття чорні діри отримують такий сильний поштовх, який...

Британские учёные назвали новую причину разгрома Наполеона при Ватерлоо
Наука

Британские учёные назвали новую причину разгрома

Британские учёные нашли новую причину поражения армии Наполеона в битве при Ватерлоо....

Авторизация