У підводному
12 окт, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 118 Переглядів

У підводному "дивному" лісі помітили чудового інопланетянина (ВІДЕО)

Серед Тихого океану на глибині приблизно 2,4 км під товщею води розташувався химерний підводний ліс, що складається з різноманітних коралів і скляних губок.

Наче кучеряві щітки-йоржики, арфи та білі спіднички з воланами, розвивалися на хвилях жителі підводного лісу, пише The Guardian.

Уперше ця чудова ділянка Землі була виявлена ще в 2017 році в затопленому вулкані посеред Тихого океану. Через три роки експедицій вчені виявили тут крихітне неймовірне створення, якому надали наукову назву Advhena magnifica — чудовий інопланетянин. Своїм ім'ям він завдячує персонажу з фільму Стівена Спілберга — "інопланетною губкою".

"Інопланетна губка" — скляна губка на високих стеблах, з чимось на зразок голови динеподібної форми з двома отворами, що нагадують витріщені очі. Незважаючи на те, що морські губки можуть виглядати як рослини, вони, по суті, є простими тваринами. У цих істот відсутні обличчя, мозок, серце, м'язи чи будь-які інші органи тіла. Більшість морських губок проводять все своє життя на дні океану, проціджуючи крихітні плаваючі частинки їжі крізь свої губчасті тіла.Раніше вчені лише один раз зустрічали Advhena magnifica, тоді цю химерну істоту вдалося помітити за тисячі кілометрів на захід від Маріанської западини. Дослідники доставили зразок до Смітсонівського національного музею природної історії. Тут вивченням зразка зайнялася Крістіана Кастелло Бранко. За словами вченої, вона одразу ж зрозуміла, що бачить перед собою "унікальну форму".

Бранко вивчила будову "інопланетної губки" під мікроскопом і з'ясувала, що її тіло складається з ряду не схожих один на одного крихітних структур. Деякі з них нагадували сніжинки, інші ж маргаритки з опущеними пелюстками.

Кастелло Бранко також вивчила відео "дивного", як його прозвали вчені, підводного лісу. На кадрах видно, що всі інопланетні губки дивляться в тому самому напрямку. Вчена вважає, що це може бути пов'язане з напрямком течії — всі губки розвернулися, щоб харчуватися частинками, що плавають у ньому.

Учені вважають, що інопланетні губки дещо відрізняються від звичайних. Як правило, губки всмоктують воду через крихітні отвори по всьому тілу, відфільтровують частинки їжі, а потім видихають воду через дрібніші отвори. У той же час інопланетні губки, мабуть, використовують велику поверхню опуклих "очей", саме це допомагає їм виживати на глибоководді.

Читайте також: Сонце викинуло в космос один із найбільших потоків плазми

Незважаючи на те, що інопланетні поки що зустрічалися лише у цих двох місцях, учені сподіваються, що незабаром їм вдасться виявити представників цього виду і в інших підводних горах.
скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені назвали наслідки виверження вулкана Тонга
Наука

Вчені назвали наслідки виверження вулкана Тонга

Виверження підводного вулкана Тонга виявилося одним із найпотужніших за останні десятиліття на...

Вчені показали обличчя жінки кам'яного віку
Наука

Вчені показали обличчя жінки кам'яного віку

У Малайзії у 2017 році було знайдено "пенангську жінку", яка померла у віці приблизно 40 років...

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло ядро Землі
Наука

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло

Вчені вважають, що утворення твердого внутрішнього ядра Землі 550 млн. років тому сприяло різкому...

Авторизация