На дні озера в Норвегії виявили корабель віком 700 років
21 ноя, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 405 Переглядів

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком 700 років

Археологи в Норвегії зробили нове відкриття.

Під час обстеження однієї з водойм помітили корабель на дні. Вважається, що його вік може досягати понад 700 років, пише Science Norway.

Знахідку виявили в одному із найбільших озер країни — Мйоса. Морський археолог порівнює його з великим фіордом. Колись у цих водах пролягали торгові шляхи. Тому часто тут знаходять уламки човнів.

Водночас глибше за 20-30 метрів ніхто ніколи не досліджував. Інші кораблі знаходили тільки на мілководді дайвери-археологи. Однак кілька тижнів тому почали досліджувати водойму глибше за допомогою новітніх технологій. Двотижневе картографування охопило площу 40 квадратних кілометрів.

Підводний апарат зміг виявити уламки корабля на глибині 410 метрів. Судно має 10 метрів завдовжки та 2,5 метра завширшки. Дослідники вважають, що колись це був великий корабель.

Один із дослідників Ойвінд Одегорд припустив, що корабель уже знаходився на дні. Можливо, внаслідок зіткнення із чимось. Також зауважили, що деякі елементи металу стали іржавіти. Попередньо національні ЗМІ оголосили, що це є корабель вікінгів.Але Одегорд зазначив, що це не так. Адже вікінги мали рульове весло з боку. Водночас у виявленого корабля воно знаходиться в задній частині. Саме таке розташування було популярне у середні віки. Тому це дозволяє вважати, що корабель віком близько 700 років. Також дослідники зазначили, що корабель збудований відповідно до скандинавських традицій. Крім того, його залишки мають бути у відмінному стані через прісну воду.

Археологи зазначили, що на початку ХІІ-ХІІІ ст. на Мйосі відбувалися величезні морські битви. Також у цей час за допомогою цієї водойми перевозили різноманітні товари із сучасного Осло.

Затонулий корабель планують підняти. Однак за допомогою роботів це буде надскладне завдання. Вчені також намагалися отримати більше якісних знімків, але не змогли через сильну течію.

Читайте також: Вчені навчилися вирощувати волосся у лабораторії

Дослідники сподіваються, що найближчим часом вдасться знайти ще кілька кораблів. Наступні п'ять років Мйосу досліджуватимуть ретельніше.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

У Норвегії знайшли скарб зі срібними прикрасами епохи вікінгів
Наука

У Норвегії знайшли скарб зі срібними прикрасами

У центральній частині Норвегії виявили скарбницю, в якій були заховані срібні прикраси епохи...

В Антарктиді виявили ДНК віком близько мільйона років
Наука

В Антарктиді виявили ДНК віком близько мільйона

Низькі температури та рівень кисню, а також відсутність ультрафіолетового випромінювання роблять...

У США знайшли останній німецький підводний човен, що затонув у Першу світову
Наука / Фото

У США знайшли останній німецький підводний човен,

Німецький підводний човен часів Першої світової війни виявили через 100 років після того, як він...

Авторизация