Вчені могли відшукати давно втрачений храм, описаний ще 2 тисячі років тому
17 янв, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 255 Переглядів

Вчені могли відшукати давно втрачений храм, описаний ще 2 тисячі років тому

Роки історії приховали храм в регіоні Пелопоннес на півдні Греції.

Зараз його розкопують і вивчають археологи, і це може бути не просто якась стара антична святиня, а давно втрачений храм Посейдона, міфологічного бога моря, пише CNET.

Грецький історик та географ, який жив близько 2 тис. років тому, писав про визначний храм Посейдона в саме тому місці, де дослідники знайшли святиню. В Майнцському університеті (Німеччина) заявили, що команда дослідників "розкопала залишки ранньої храмової споруди, розташованої в межах святилища Посейдона і, цілком можливо, вона присвячена самому божеству".

Сама споруда розташована в прибережній зоні, що колись була домом для античного поселення. Вчені вивчають історію зміни рівня моря та прибережних змін, розкриваючи історію численних цунамі протягом тривалого періоду часу. Вперше про залишки споруди стало відомо у 2021 році. Тоді під час розкопок і вдалося виявити храм."Розташування цього священного місця відповідає деталям, описаним Страбоном у його працях", — розповіла археологиня з Австрійського археологічного інституту Бріґітта Едер.

Історія екстремальних морських хвиль у цьому районі може бути пов'язана з важливістю цього місця як місця поклоніння. Ймовірно, його вибрали неспроста, але саме через ці явища тут і розташований храм Посейдона. Адже бога-володаря світових вод, одного з найсильніших серед пантеону, древні люди вважали відповідальним за землетруси і цунамі.

Читайте також: Вчені виявили письмові записи про біблійного царя Давида

Щоб підтвердити, що знайдений храм і є святилищем Посейдона, може знадобитися час. Дослідники приступили до багаторічного дослідження споруди, ширина якої становить близько 9,4 метра. Їм вже вдалося знайти один гостроцікавий предмет: частину мармурового периферійного периметра ритуального водного басейну.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені знайшли цілий скелет плезіозавра
Наука

Вчені знайшли цілий скелет плезіозавра

В австралійському штаті Квінсленд палеонтологам вдалося знайти майже не пошкоджений скелет...

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком 700 років
Наука

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком

Археологи в Норвегії зробили нове відкриття....

В Іспанії знайшли скелет незвичайної черепахи
Наука

В Іспанії знайшли скелет незвичайної черепахи

Іспанські вчені знайшли останки величезної стародавньої черепахи, яка була розміром з машину....

Авторизация