Вчені знайшли новий спосіб пошуку позаземного життя на Марсі
18 янв, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 226 Переглядів

Вчені знайшли новий спосіб пошуку позаземного життя на Марсі

Новий портативний лазер вже протягом найближчих кількох років може вирушити до космосу.

Він може знайти великі органічні сполуки на Марсі або на супутнику Юпітера Європі, аналізуючи хімічний склад крихітних планетарних речовин, пише Daily Mail.

Вчені з Університету штату Меріленд, США, оголосили про те, що вони створили портативний прилад, який використовує ультрафіолетовий лазер для аналізу крихітних частинок на інших планетах та супутниках у пошуках органічних сполук.

Цей прилад є зменшеною копією приладу, який використовують у фармацевтичних лабораторіях для дослідження ліків. Його можна розмітити на космічному апараті і таким чином знайти потенційні ознаки життя або на Марсі, або Європі, супутнику Юпітера. Вчені вважають, що цей прилад вже через кілька років можна відправити в космос і він буде набагато ефективнішим для пошуку органічних сполук.

За словами Рікардо Аревало з Університету штату Меріленд, новий пристрій зможе проводити ретельний аналіз поверхні інших світів. За допомогою нового лазера можна дізнатися докладніше про склад тієї чи іншої гірської породи або льоду, щоб знайти там ознаки потенційного позаземного життя.

"Цей прилад точніший, ніж його сучасні аналоги, так що він зможе краще вивчити будь-які хімічні структури в зразку тієї чи іншої місцевої породи, наприклад, на Марсі. З його допомогою можна вивчити більші та складніші сполуки, які, швидше за все, будуть пов'язані з життєвими формами", — каже Аревало.

За словами вчених, наявність дрібніших органічних сполук, таких як амінокислоти, не є однозначною ознакою існування на інших світах позаземних форм життя.

"Амінокислотами багаті багато метеорити, вони падають на поверхню планети, але це не означає, що тут є життя. Але ми впевнені, що більші та складніші молекули, такі як білки, швидше за все, були створені живими організмами", — каже Аревало.За словами вчених, саме вивчення більших і складніших органічних сполук за допомогою нового лазера допоможе виявити біосигнатури з вищою точністю.

Читайте також: Вчені виявили письмові записи про біблійного царя Давида

Вчені вважають, що новий прилад можна буде використовувати також і на супутнику Сатурна Енцеладі, де, як вважається, можуть існувати життєві форми.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені знайшли цілий скелет плезіозавра
Наука

Вчені знайшли цілий скелет плезіозавра

В австралійському штаті Квінсленд палеонтологам вдалося знайти майже не пошкоджений скелет...

Учені знайшли ефективний спосіб пошуку позаземного життя
Наука

Учені знайшли ефективний спосіб пошуку

Учені десятиліттями займаються пошуками позаземного життя в нашій галактиці Чумацький Шлях....

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили динозаврів на землі
Наука

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили

Учені досліджували зразки місячного ґрунту й з'ясували, що мільйони років тому падіння астероїдів...

Авторизация