Учені виявили в прісноводній рибі рекордну кількість
18 янв, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 38 Переглядів

Учені виявили в прісноводній рибі рекордну кількість "отрути"

У новому дослідженні вчені з Робочої групи з охорони навколишнього середовища (EWG) проаналізували 500 зразків прісноводної риби, виловленої в американських водоймах, і виявили дещо жахливе.

Проаналізувавши зразки, вчені дійшли висновку, що прісноводна риба містить рекордну кількість речовин, які також називають "вічними хімікатами". Фактично споживання всього однієї прісноводної риби на рік еквівалентне річному годуванню рибою з супермаркету або місяцю пиття води з додаванням "вічних хімікатів".

Дослідження показує, що середній рівень загального PFAS у прісноводній рибі становив 9,5 тисячі нанограмів на кілограм, проте в риб, виловлених у Великих озерах Верхнє, Мічиган, Гурон, Ері й Онтаріо, цей показник взагалі досяг рекордних 11,8 тисячі нанограмів на кілограм. Для порівняння — це у 280 разів більше за зареєстрований показник у виловленій і проданій рибі.

За словами провідного автора дослідження доктора Девіда Ендрюса, вони з колегами виявили, що люди, які регулярно ловлять і їдять прісноводну рибу, схильні до ризику тривожного рівня PFAS в організмі, а також розвитку раку.

Зазначимо, що "вічні хімікати" вперше були розроблені в 1940-х роках. Проте з того часу вчені провели масу досліджень і дійшли висновку, що синтетичні хімічні речовини, які називають PFAS, пов'язані з проблемами зі здоров'ям, у тому числі й із онкологією.Існує близько 12 тисяч PFAS, які широко використовуються у виробництві піни для пожежогасіння, антипригарних покриттях на кухонному посуді й текстилі. Незважаючи на те, що багато виробників поступово відмовляються від використання PFAS, їх усе ще залишається надто багато в предметах, які ми використовуємо щодня.

Читайте також: Вчені виявили письмові записи про біблійного царя Давида

Більш ранні дослідження також показали, що "вічні хімікати" буквально перебувають у всьому — їх навіть виявили в тканинах новонароджених.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Учені з'ясували, що кількість випитого за тиждень вина закладена в нашій ДНК
Наука

Учені з'ясували, що кількість випитого за тиждень

У кожній нашій клітині тіла міститься майже 20 тисяч генів — вони є "схемою" всього, від кольору...

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у чаклунство
Наука

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у

Здавалося б, у світі, де вчені розробляють місії з колонізації інших планет та освоєння нових...

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і раніше, контролює нас
Наука

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і

Дослідники виявили, що сучасні люди є носіями залишків давніх вірусів, які збереглися у нашому...

Авторизация