Вчені виявили, що взимку людям потрібно більше сну, ніж влітку
18 фев, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 98 Переглядів

Вчені виявили, що взимку людям потрібно більше сну, ніж влітку

Якщо взимку ви ледве можете піднятися з ліжка в той же час, що і влітку, насмішки про вашы лінощі цілком можуть виявитися необґрунтованими, і вчені знайшли пояснення.

Нове дослідження передбачає, що нам слід коригувати свій графік сну залежно від пори року, пише The Guardian.

Дослідження проводилося в Клініці сну та хрономедицини у лікарні Святої Ядвіги у Німеччині. Аналіз людей, які брали участь в дослідженні сну, показав, що взимку люди сплять більше у фазі швидкого сну, яка, як відомо, пов'язана з нашим циркадним ритмом.

Вчені виявили, що загальний час сну виявився приблизно на годину більшим взимку, ніж влітку, проте цей результат дослідники не вважали статистично значущим. У той же час вони виявили, що швидкий сон, на який впливає зміна освітлення, взимку триває на пів години довше, ніж влітку.

Зазначимо, що дослідження проводилося серед міського населення, яке страждає на порушення сну, і тепер дослідники планують відтворити його на людях зі здоровим сном, що стане першим доказом необхідності коригування навичок сну залежно від пори року. Вчені відзначають, що найкраще вирішення цієї проблеми полягає в ранньому відході до сну в холодні місяці.За словами автора дослідження, доктора Дітера Кунца, сезонні періоди притаманні будь-якій живій істоті на цій планеті. Незважаючи на те, що взимку ми, як і раніше, функціонуємо без змін, людська фізіологія пригнічується, і вже в останні дні зими — на початку весни ми можемо відчути спустошення.

Дослідники вважають, що саме тому людям варто задуматися про те, щоб коригувати свої звички сну залежно від пори року, або пристосовувати шкільні та робочі графіки до сезонних потреб у сні.

Зазначимо, що в цьому дослідженні взяли участь близько трьох сотень людей із проблемами зі сном.

Читайте також: Знайдено останки жінки із Середньовіччя з отворами в черепі

Вчені визнають, що для підтвердження результатів потрібно буде відтворити дослідження на людях зі здоровим сном, проте побоюються, що у них зміни ритмів сну можуть бути ще більшими, ніж у цьому дослідженні.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені виявили, що деякі риби мають самосвідомість
Наука

Вчені виявили, що деякі риби мають самосвідомість

Самопізнання може здатися нам базовою навичкою, проте це не зовсім так — воно є ознакою того, що...

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і раніше, контролює нас
Наука

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і

Дослідники виявили, що сучасні люди є носіями залишків давніх вірусів, які збереглися у нашому...

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри
Наука / Відео

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри

Це дослідження почалося ще у 2017 році, тоді вчені припускали, що маленький мозок джмелів може...

Авторизация