Земля народжує новий океан: учені вважають, що він розділить Африку на дві частини
23 фев, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 267 Переглядів

Земля народжує новий океан: учені вважають, що він розділить Африку на дві частини

Ще у 2005 році стало відомо, що в ефіопських пустелях Далекого регіону з'явився розлом завдовжки понад пів сотні кілометрів.

Нове дослідження геологів підтверджує, що він є початком абсолютно нового моря, яке, ймовірно, розділить африканський континент надвоє, пише The New Times.

У новому дослідженні вчені об'єднали сейсмічні дані утворення розломів, які продемонстрували, що воно обумовлено процесами, подібними до тих, що відбуваються на дні океану.

Тектонічні плити Африки та Аравії стикаються в пустелі і поступово розходяться — так стається вже останні близько 30 мільйонів років. До речі, подібний рух розколов і Червоне море, але нинішній процес рухається лише зі швидкістю кількох сантиметрів на рік.

За словами доктора Едвіна Дінді з відділу геології факультету науки та технологій Університету Найробі, велика ймовірність, що вздовж східного рукава Африканської рифтової долини насправді повільно формується новий океан. Він також додав, що численні поштовхи, що відбуваються навколо Східного рукава Рифтової долини, свідчать про те, що ця ділянка є досить активною. Однак не варто очікувати, що це станеться найближчим часом — можливо, знадобляться мільйони років.

Геологи нагадують, що наша планета утворилася 4,5 мільярда років тому. З моменту формування континентальної кори, а потім і шельфу, тектонічні плити постійно перебувають у русі. Деякі з них зміщуються відносно один одного вздовж зон розломів, інші падають один на одного, а треті стикаються один з одним і розходяться. Саме цей рух, зрештою, призвів до формування різних континентів, які ми знаємо сьогодні.

За словами Дінді, безперервний рух тектонічних плит також призвів до формування Східно-Африканської рифтової долини, яка все ще залишається активною та розширюється. Зрештою, це може призвести до формування нового океану в Африці.У той же час геологи відзначають, що далеко не всі рифтові долини зрештою формуються до нинішніх, вони також мають тенденцію руйнуватися. Одним із таких прикладів є та, яка почала формуватися навколо Ваджира у північно-східній частині Кенії. Проте врешті-решт вона зруйнувалася, а її територія вкрилася відкладеннями — подорожуючи сьогодні Ваджиром можна помітити лише западину, але ніяк не рифтову долину.

Читайте також: Ще одна людина "вилікувалася" від ВІЛ майже через 10 років після лікування

Зазначимо, що сьогодні Східно-Африканська рифтова долина, або як її ще називають Афро-Арабська, є одним із найширших рифтів на поверхні нашої планети. Довжина системи становить майже 6,5 тисячі кілометрів, а її ширина в середньому становить від 48 до 64 кілометрів.
скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Учені помітили зв'язок між Віагрою та нижчим рівнем смертності
Наука

Учені помітили зв'язок між Віагрою та нижчим

Історія Віагри розпочалася ще в 1992 році — мало хто знає, що засіб спочатку тестувався як препарат...

В Антарктиді виявили ДНК віком близько мільйона років
Наука

В Антарктиді виявили ДНК віком близько мільйона

Низькі температури та рівень кисню, а також відсутність ультрафіолетового випромінювання роблять...

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло ядро Землі
Наука

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло

Вчені вважають, що утворення твердого внутрішнього ядра Землі 550 млн. років тому сприяло різкому...

Авторизация