Знайдено спосіб безболісно вводити ліки через шкіру
29 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 124 Переглядів

Знайдено спосіб безболісно вводити ліки через шкіру

Навряд чи у світі знайдеться людина, яка б не хотіла зробити уколи безболісними й щоб навіть найрідкісніші ліки можна було зберігати за кімнатної температури.

Десятиліття тому подібне могло б здатися фантастикою, проте наука не стоїть на місці й, здається, вчені нарешті розробили технологію "безболісного введення ліків", пише New Atlas.Варто зазначити, що перші спроби створити струменеві ін'єктори були здійснені ще в 1960-х роках, тоді їх використовували для швидкого введення ліків через шкіру пацієнтів без використання голок для підшкірних ін'єкцій. Однак основна проблема цього методу полягала в тому, що він все ще був дуже болючим для реципієнтів, адже втілювався за допомогою введення концентрованого потоку рідких ліків через епідерміс.

Сьогодні ж дослідники пропонують сучасніший метод званий "генна гармата", який є менш болючим. Цей метод передбачає використання стиснутого газу, щоб вводити покриті вольфрамом або золотом мікрочастинки білків чи інших біологічних матеріалів через шкіру. На жаль, у "генної гармати" є одна, але дуже суттєва вада — подібні метали вкрай дорогі, а також здатні завдати шкоди організму — можуть прискорити деградацію свого біологічного корисного навантаження.

У новому дослідженні вчені з Техаського університету в Далласі зосередилися на пошуках альтернатив, які могли б бути настільки ж ефективними, як і "генна гармата", але були б безпечнішими й менш витратними. Зрештою вони звернулися до матеріалу металоорганічного каркасу (MOF), також відомого як цеоліт-імідазолатний каркас вісім (ZIF-8).

Результати дослідження свідчать про, що крихітні частинки цього матеріалу настільки ж ефективні для захисту біологічних компонентів, як золото та вольфрам, проте вони набагато дешевші, а за допомогою даного матеріалу та генної гармати під назвою MOF-Jet вчені можуть вводити рідкі охолоджені препарати. Однак дана технологія також підійде і для введення порошкоподібних фармацевтичних препаратів, які містяться в ZIF-8, які на відміну від рідких не вимагають охолодження.

Ще одним приємним бонусом стало те, що в даній технології можна використовувати різні гази-носії, що дозволить контролювати час вивільнення ліків. Наприклад:

при використанні вуглекислого газу ZIF-8 руйнується відносно швидко;
при використанні звичайного стисненого повітря частинки ZIF-8 розкладаються протягом 4-5 днів.

Дослідники також провели лабораторні випробування, в яких змогли успішно використовувати технологію для введення гена, укладеного в ZIF-8, клітині цибулі. Крім того, їм вдалося доставити білок, укладений у ZIF-8, мишам. Зараз вчені використовують технологію для доставки хімієтерапевтичних препаратів, у якості потенційного засобу лікування меланоми.

Читайте також: Землю накрила найпотужніша за 6 років геомагнітна буря з несподіваними наслідками

За словами співавтора дослідження, професора Джеремі Гассенсміта, основною перевагою нового методу є те, що він насправді безболісний — введення препарату відчувається як удар поролонової кулі для Nerf.

скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Знайдено таємну кімнату під пірамідою Хеопса
Наука

Знайдено таємну кімнату під пірамідою Хеопса

Археологи нарешті змогли підтвердити, що під північною стороною Піраміди Хеопса, знаходиться таємна...

У найближчі десятиліття люди
Наука

У найближчі десятиліття люди "відростять" третю

Думка про те, що у людей може з'явитися додаткова рука, щупальце або навіть крила на перший погляд...

Ще одна людина
В світі / Наука

Ще одна людина "вилікувалася" від ВІЛ майже через

ВІЛ є одним із найскладніших для лікування вірусів....

Авторизация