Древні віруси допоможуть людям знищувати рак: вчені вже створюють вакцину
17 апр, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 125 Переглядів

Древні віруси допоможуть людям знищувати рак: вчені вже створюють вакцину

Стародавні віруси, які виникли мільйони років тому, допомагають людям боротися з раком.

Про це кореспондентові ВВС розповів професор Джуліан Даунворд, заступник директора з досліджень в Інституті Френсіса Крика (Великобританія).Під час дослідження вчені з Інституту Френсіса Крика виявили, що залишки древніх вірусів, які дрімають у ДНК людини, активізуються, якщо ракові клітини починають рости, а це допомагає імунній системі виявляти та атакувати пухлину. Фахівці хочуть використати цю особливість, щоб створити вакцини для більш ефективного лікування або навіть запобігання раку.

Дослідники помітили зв'язок між кращим виживанням пацієнтів з раком легень і В-клітинами імунної системи, які накопичуються навколо ракових пухлин. Ці клітини виробляють антитіла, які необхідні для боротьби з вірусними інфекціями, такими як COVID-19.

Британським ученим стало цікаво, чому антивірусні частинки стягуються до пухлин, і вони провели серію експериментів зі зразками людей та тварин. Як виявилося, В-клітини намагаються боротися із залишками так званих ендогенних ретровірусів, які "вставляють" копії власних генів у людські. Таким чином, понад 8% ДНК людини насправді має вірусне походження, при тому деякі ретровіруси "злилися" з людьми ще мільйони років тому, а деякі — зовсім недавно.

Якісь вірусні генетичні інструкції згодом асимілювалися з людським організмом і почали приносити користь, але багато хто з них суворо пригнічується. У разі ракових клітин, які безконтрольно ростуть, цей контроль втрачається, і залишки вірусів починають відтворювати свої фрагменти — занадто слабкі, щоб завдати шкоди організму, але достатні, щоб імунітет на них зреагував.

"Обдуряться імунна система вважає, що клітини пухлини інфіковані, і намагається знищити вірус, тому це свого роду система сигналізації", — пояснив професор Джордж Кассіотіс, керівник відділу ретровірусної імунології в центрі біомедичних досліджень.

Антитіла закликають інші частки імунної системи, які вбивають "заражені" ракові клітини, намагаючись зупинити вірус. Таким чином, організм людини сам бореться з раком. Джордж Кассіотіс відзначив дивовижну зміну ролі ретровірусів, які раніше могли викликати рак у предків людей, а тепер захищають нас від цієї самої хвороби. Тепер вчені хочуть посилити цю природну реакцію та навчити організм самостійно боротися з раком.

Читайте також: Вчені виявили, кому належать останки із затонулого шведського корабля "Ваза"

Якщо ми зможемо це зробити, тоді ви зможете думати не лише про терапевтичні вакцини, а й про профілактичні вакцини", — сказав професор Касіотіс.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Нове дослідження зруйнувало надії на універсальні ліки від раку
Наука

Нове дослідження зруйнувало надії на універсальні

Боротьба з раком завжди була схожою на боротьбу з невтомним супротивником з мільйонами трюків у...

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і раніше, контролює нас
Наука

Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і

Дослідники виявили, що сучасні люди є носіями залишків давніх вірусів, які збереглися у нашому...

Вчені перетворили ракові клітини на
Наука

Вчені перетворили ракові клітини на "ласощі" для

Не одне десятиліття вчені перебувають у пошуках ефективного способу боротьби з раком....

Авторизация