Вчені заглянули у серце льодовика Судного дня
10 июн, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 181 Переглядів

Вчені заглянули у серце льодовика Судного дня

Дослідники Британської антарктичної служби (BAS) нарешті завершили карту землі, захованої під льодовиком Твейтса, який також відомий як льодовик Судного дня і розташований у Західній Антарктиді, пише New Atlas.

Зазначимо, що цей льодовик є найширшим у світі, а його відступ та нестабільність викликають у вчених побоювання — передбачається, що його танення катастрофічно підвищить рівень моря.Площа льодовика Судного дня становить 192 000 км², а його знищення, згідно з прогнозами дослідників, може підняти глобальний рівень моря на рекордні 65 сантиметрів уже в найближчі сторіччя, в міру його танення.

Дослідники відзначають, що ймовірність того, що льодовик повністю зникне, залежить від ряду факторів, зокрема і землі, яка захована під цією брилою льоду, особливо йдеться про передній край, розташований нижче рівня моря, де він найбільше схильний до танення.

Щоб розібратися у цьому питанні, дослідники з BAS використали відразу кілька методів, що дозволило заповнити прогалини в інформації. Наприклад, вчені використали встановлений на літаку радар, що глибоко проникає, а також гравітаційні й магнітні датчики. Всі ці методи разом дозволили дослідникам створити тривимірну карту льодовика та його прихованої під льодами геології.

Дослідники побоювалися, що під кригою льодовика Судного дня може ховатися шар відкладень, який міг би діяти як слизький бруд, тим самим прискорюючи рух. Однак результати дослідження показують, що насправді в серці льодовика Твейтса знаходиться складна геологічна "клаптева ковдра" віком близько 100 мільйонів років — вона була утворена, коли Нова Зеландія розлучилася з Антарктидою.

Результати показують, що серцем льодовика Судного дня є граніт та інші магматичні породи. Цікаво, що відкладення розташовувалися у низці басейнів, розташованих за льодовиком. Однак дослідники зазначають, що поки не до кінця розуміють, як саме це впливає на швидкість відступу льодовика або наскільки тала вода підніме рівень моря — це ще доведеться дізнатися.

Читайте також: Позаземна картопля фрі: Вчені дізналися, чи приготують її космонавти в умовах мікрогравітації

За словами співавтора дослідження, геофізика доктора Тома Джордана, сьогодні на льодовик Твейтса припадає близько 4% нинішнього підвищення рівня моря, а тому так важливо розуміти його структуру і будову. Дослідники вважають, що в майбутньому вони зможуть використати тривимірну геологічну карту, щоб передбачити швидкість танення льодовика Судного дня та наслідки, до яких це призведе.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

У серці льодовика Судного дня
Наука

У серці льодовика Судного дня "вирує" потік

Льодовик Твейтса, також відомий як льодовик Судного дня, розташований у західній частині Антарктиди....

Вчені з NASA зважили Гренландію — найбільший острів на Землі
Наука / Відео

Вчені з NASA зважили Гренландію — найбільший

У ході місії під назвою "Океан Гренландії, що тане" (OMG) вчені з NASA знайшли спосіб не тільки...

Льодовик Судного дня тримається на волосині і тане вдвічі швидше
Наука

Льодовик Судного дня тримається на волосині і

Група вчених із Великобританії, США та Швеції виявили, що льодовик Твейтса, розміром із Флориду...

Авторизация