До Землі летить небезпечний величезний подвійний астероїд
11 июн, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 355 Переглядів

До Землі летить небезпечний величезний подвійний астероїд

Вчені з NASA повідомили, що в понеділок, 12 червня, до Землі підлетить подвійний астероїд справді гігантських розмірів і при цьому його швидкість також буде приголомшливою, пише Live Science.

Понеділок може бути справді важким днем, адже згідно з прогнозом NASA, приблизно о 4-й ранку за Києвом, 12 червня, до Землі наблизиться подвійний астероїд під назвою 1994 XD.Астероїди вважаються уламками планет, які були створені в Сонячній системі понад 4 млрд років тому. Деякі з них могли бути частиною планети, яка так і не з'явилась у нашій зірковій системі, і вони сконцентровані на орбіті навколо Сонця в районі космосу між двома планетами: Марс та Юпітер.

Але іноді ці астероїди можуть змінити траєкторію свого польоту, і їхня орбіта починає перетинатися з орбітами інших планет, наприклад Землі. В результаті такі космічні камені стають навколоземними астероїдами. За приблизними оцінками вчених, взагалі у Сонячній системі перебуває понад 1 млн астероїдів, багато з яких продовжують відкривати і зараз. Що стосується навколоземного космічного каміння, то астрономи виявили вже приблизно 31 тисячу таких об'єктів.

Ті астероїди, які мають розмір не менше 140 метрів і зближуються із Землею на відстань від 7 до 7,5 млн км, вважаються потенційно небезпечними космічними каменями. Тобто вони можуть загрожувати нашій планеті. І таких астероїдів налічується приблизно 2300.

Таким потенційно небезпечним астероїдом вважається і 1994 XD, який здійснює повний оберт навколо Сонця за 3,5 роки. Його розмір вчені оцінюють у діапазоні між 370 і 830 метрів (а точно визначити розміри цих каменів складно через те, що вони досить тьмяні та погано відбивають сонячне світло). Тому, якщо астероїд 1994 року XD справді може мати ширину в 830 метрів, то це означає, що він навіть трохи більше, ніж найвища будівля у світі — Бурдж Халіфа в Дубаї (висота 828 м).

Згідно з прогнозами вчених, цей астероїд підлетить до Землі на відстань у 3,1 млн км і при цьому швидкість його польоту становить вражаючі 76 тисяч км/год (куля летить у 27 разів повільніше). Цей космічний камінь у понеділок буде у 8 разів далі, ніж Місяць від Землі і все ж таки він належить до класу небезпечних астероїдів. Річ у тому, що такі камені можуть у будь-який момент змінити напрямок свого шляху під дією різних космічних факторів і теоретично полетіти прямо на нашу планету.

Як уже відомо вченим, то це подвійний космічний камінь. Це означає, що довкола великого астероїда обертається маленький супутник. Згідно з повідомленням NASA, астероїд 1994 XD повинен оминути нашу планету, не завдавши їй жодної шкоди, тобто зіткнення із Землею статися не повинно.

Читайте також: Знайдено амінокислоту, яка подовжує здорове життя

За словами вчених, якщо такий астероїд, як 1994 XD, дійсно впаде на Землю, то станеться катастрофа регіонального масштабу. Це означає, що якби він упав, наприклад, у Європі, то інфраструктура кількох країн точно була б знищена. І, звичайно ж, загинули б мільйони людей.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Космічні камені підійдуть до Землі майже на 3 млн км
Наука

Космічні камені підійдуть до Землі майже на 3 млн

У Лабораторії реактивного руху NASA повідомили про те, що 3 досить великі астероїди повинні...

До Землі летить великий астероїд
Наука

До Землі летить великий астероїд

Астероїд, діаметр якого становить близько 122 метрів, у суботу, 30 липня, о 02:02 за київським...

До Землі наближається 88-метровий астероїд
Наука

До Землі наближається 88-метровий астероїд

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) заявило, що повз Землю у...

Авторизация