Учені ще раз підтвердили, що восьминоги, як і люди, бачать сни
30 июн, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 200 Переглядів

Учені ще раз підтвердили, що восьминоги, як і люди, бачать сни

Восьминоги можуть бути предметом нічних кошмарів багатьох моряків.

Однак науці також відомо, що ці головоногі молюски надзвичайно розумні та розвинені, і тепер дослідники знайшли черговий доказ того, що в них є стадії сну, і одна з них дуже нагадує швидку стадію сну у людей, пише The Guardian.



Дослідники з Окинавського інституту науки й технологій (OIST) в Японії заявили, що їм не тільки вдалося знайти ще одне підтвердження того, що восьминоги сплять і бачать сни, а й докази того, що в них, схоже, також існують стадії сну. Передбачається, що головоногі проходять дві стадії сну: "спокійний сон" і "активний сон". Остання супроводжується посмикуванням частин тіла і швидкою зміною текстури та малюнка шкіри.

Автори дослідження також зазначають, що стадія активного сну у восьминогів вельми схожа зі швидким сном у хребетних, зокрема й людей, і вважається фазою сну, пов'язаною зі сновидіннями. За словами старшого автора дослідження, професора Сема Рейтера, отримані ними результати узгоджуються, але, на жаль, не доводять теорію про те, що головоногі здатні мріяти.

Рейтер зазначає, що певні шкірні візерунки під час неспання восьминогів можна пов'язати з певними ситуаціями, наприклад:

полювання;
соціальна поведінка; прояв загрози;
камуфляж із різними видами навколишнього середовища.

Спостереження показують, що ці візерунки знову з'являються на шкірі головоногих під час стадії активного сну. Рейтер зазначає, що якщо подивитися на сон восьминогів, він нагадуватиме їхнє повсякденне блукання різними типами неспання. Утім, дослідники зазначають, що сонний камуфляж також може бути спричинений й іншими факторами. Наприклад, можливо, уві сні восьминоги покращують свій камуфляж.

Під час дослідження вчені вивчили 29 восьминогів нічного виду Octopus laqueus. Вони помітили, як у денний час головоногі закривали очі та приймали позу для відпочинку, пов'язану зі сном. Приблизно щогодини у восьминогів відбувалися швидкі зміни кольору шкіри, які тривали близько хвилини — це також супроводжувалося зміною частоти дихання, а також рухом очей і деяких частин тіла.

Під час одного з тестів учені постукали по резервуарах і виявили, що восьминоги демонстрували різні реакції залежно від того, не сплять вони чи перебувають в активній, чи спокійній стадії сну. Вчені також виявили, що якщо восьминогам не давали спати протягом двох днів, вони згодом демонстрували підвищений рівень активного сну і раніше вступали в цю стадію.

Автори дослідження вважають, що це стало ще одним доказом того, що восьминоги насправді сплять і в них існують різні стадії сну. Під час дослідження вчені також використали зонди, щоб записати нейронну активність восьминогів. Результати показали сильну кореляцію між активністю мозку в періоди неспання і під час активного сну.

Читайте також: Вовки впізнають людські голоси не гірше за собак

Наприклад, під час фази активного сну в головоногих спостерігалися швидкі переходи через шкірні візерунки, які відповідали тим, що з'являлися у них під час неспання. Зазначимо, що ці дані підтверджують попередні припущення, що активний сон у восьминогів схожий зі швидкою фазою сну у хребетних.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені розповіли, як провести відпустку з користю здоров'ю
Наука

Вчені розповіли, як провести відпустку з користю

З приходом весни більшість із нас стикається з непереборним бажанням вирушити у відпустку —...

Учені розповіли, як розпізнати психопата й
Наука

Учені розповіли, як розпізнати психопата й "темну

Невдоволення власним зростом часто пов'язують із рисами, також відомими як "темна тріада", яка...

Вчені виявили, що взимку людям потрібно більше сну, ніж влітку
Наука

Вчені виявили, що взимку людям потрібно більше

Якщо взимку ви ледве можете піднятися з ліжка в той же час, що і влітку, насмішки про вашы лінощі...

Авторизация