Науковці виявили зброю з іншопланетного металу: знахідці 3000 років
04 авг, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 238 Переглядів

Науковці виявили зброю з іншопланетного металу: знахідці 3000 років

На металевому наконечнику стріли, який датується періодом бронзового віку, виявили ізотопи алюмінію-26, які не зустрічаються в природі на Землі.

Міжнародна група геологів та істориків виявила, що наконечник стріли, який зберігається в Бернському історичному музеї, був виготовлений з метеоритного заліза.У публікації в Journal of Archaeological Science дослідники описують атрибути наконечника стріли та те, звідки, на їхню думку, взявся матеріал, з якого вона була виготовлена.

Наконечник стріли було знайдено у Мерігені, поселенні бронзового віку на території Швейцарії, населеному приблизно з 900 по 800 рік до нашої ери.

Тестування наконечника стріли показало, що він частково виготовлений з ізотопів алюмінію-26, які в природі не зустрічаються на Землі. Вони також знайшли сплав заліза та нікелю, який раніше виявляли лише в метеоритах.

Дослідники відзначили, що місце, де було знайдено наконечник стріли, розташоване менш ніж за вісім кілометрів від місця, де метеорит Тваннберг врізався в землю, що робить його ймовірним джерелом заліза, яке використовувалося для виготовлення наконечника стріли.

Але при більш детальному розгляді команда виявила, що концентрації германію та нікелю не збігаються. Це змусило їх шукати інше джерело.

Пошук у геологічній базі даних показав, що в Європі було знайдено лише три метеорити з правильною комбінацією металів: один у Чехії, інший в Іспанії та третій в Естонії.

Дослідники припускають, що наконечник стріли було виготовлено з метеоритного заліза в Естонії, а потім транспортовано до Швейцарії через торгові мережі бронзового віку, відомі як “бурштинові шляхи”.

Читайте також: Рідкісну срібну монету, якою платили податки у Єрусалимському Храмі, знайшли у пустелі (ФОТО)

Команда також виявила на наконечнику стріли залишки смоли, яка, як вони припустили, була клеєм. Це свідчить про те, що наконечник стріли був прикріплений до якогось древка.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: tsn.ua

Вчені з'ясували, що насправді спричинило зростання кисню на ранній Землі
Наука

Вчені з'ясували, що насправді спричинило

Відомо, що протягом перших 2 мільярдів років життя нашої планети в атмосфері Землі майже не було...

В Угорщині археологи виявили скарби бронзового віку, яким понад 3000 років
Наука

В Угорщині археологи виявили скарби бронзового

Вченим просто пощастило виявити набір стародавніх дорогоцінних артефактів під час розкопок, які...

Знайдено позаземний тип кристалів
Наука

Знайдено позаземний тип кристалів

Незвичайні кристали потрапили на Землю разом із метеоритним пилом....

Авторизация