На Сонці стався вибух: до Землі летить потік плазми
По-справжньому неприємний "подарунок" приготувало Сонце для нашої планети.
В одному з активних регіонів Сонця стався потужний спалах, частина випромінювання від якого може досягти Землі.
Про це пише The Watchers.
Як повідомляється, потужний сонячний спалах класу M8,2 спалахнув о 14:19 UTC 20 вересня 2023 року. Подія закінчилася о 14:25 UTC (17:25 за Києвом).
За даними видання, зареєстровано радіовипромінювання типу II з розрахунковою швидкістю 1054 км/с. Як повідомляється, викиди такого типу зазвичай вказують на те, що був викид корональний маси.
Зіткнення з магнітним полем Землі, яке якраз і захищає нашу планету від надто небезпечних ударних викидів із Сонця, призведе до появи не дуже сильної геомагнітної бурі.
Така буря може спричинити короткочасне відключення зв'язку на планеті, а також може призвести до виходу з ладу енергосистем. Ще одним наслідком того, що сонячна плазма вріжеться в магнітосферу Землі стане поява яскравих полярних сяйв набагато південніше їх звичайної появи.
За словами вчених, зближення Землі та Сонця та поява спалаху на зірці з викидом плазми є абсолютною випадковістю і не є закономірною подією.
Довідка:
Корональні викиди маси, що призводять до появи геомагнітних бур на Землі, виникають в особливих регіонах на Сонці, які називаються сонячними плямами. Коли лінії магнітного поля на поверхні Сонця стають надто заплутаними і раптово розриваються, відбувається спалах, але він не завжди супроводжується, як у цьому випадку, викидами плазми. Якщо сонячна пляма спрямована у бік нашої планети, то потік плазми, що летить крізь космос із величезною швидкістю, врізається у наше магнітне поле.
Останніми місяцями на Сонці відбувається дуже багато спалахів із корональними викидами маси, і це відбувається не просто так. Річ у тім, що на Сонце існує 11-річний цикл його активності з періодами затишшя і максимального підйому. Останній називається сонячним максимумом і наша зірка поступово до нього наближається.
Читайте також: Землю накрила найпотужніша за 6 років геомагнітна буря з несподіваними наслідками
Згідно з прогнозами вчених, пік сонячної активності настане в липні 2025 року, а до цього на нашій зірці все частіше відбуватимуться виверження, які викликатимуть геомагнітні бурі різної потужності.