На Сонці стався вибух: до Землі летить потік плазми
23 сен, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 99 Переглядів

На Сонці стався вибух: до Землі летить потік плазми

По-справжньому неприємний "подарунок" приготувало Сонце для нашої планети.

В одному з активних регіонів Сонця стався потужний спалах, частина випромінювання від якого може досягти Землі.Про це пише The Watchers.

Як повідомляється, потужний сонячний спалах класу M8,2 спалахнув о 14:19 UTC 20 вересня 2023 року. Подія закінчилася о 14:25 UTC (17:25 за Києвом).

За даними видання, зареєстровано радіовипромінювання типу II з розрахунковою швидкістю 1054 км/с. Як повідомляється, викиди такого типу зазвичай вказують на те, що був викид корональний маси.

Зіткнення з магнітним полем Землі, яке якраз і захищає нашу планету від надто небезпечних ударних викидів із Сонця, призведе до появи не дуже сильної геомагнітної бурі.

Така буря може спричинити короткочасне відключення зв'язку на планеті, а також може призвести до виходу з ладу енергосистем. Ще одним наслідком того, що сонячна плазма вріжеться в магнітосферу Землі стане поява яскравих полярних сяйв набагато південніше їх звичайної появи.

За словами вчених, зближення Землі та Сонця та поява спалаху на зірці з викидом плазми є абсолютною випадковістю і не є закономірною подією.

Довідка:

Корональні викиди маси, що призводять до появи геомагнітних бур на Землі, виникають в особливих регіонах на Сонці, які називаються сонячними плямами. Коли лінії магнітного поля на поверхні Сонця стають надто заплутаними і раптово розриваються, відбувається спалах, але він не завжди супроводжується, як у цьому випадку, викидами плазми. Якщо сонячна пляма спрямована у бік нашої планети, то потік плазми, що летить крізь космос із величезною швидкістю, врізається у наше магнітне поле.

Останніми місяцями на Сонці відбувається дуже багато спалахів із корональними викидами маси, і це відбувається не просто так. Річ у тім, що на Сонце існує 11-річний цикл його активності з періодами затишшя і максимального підйому. Останній називається сонячним максимумом і наша зірка поступово до нього наближається.

Читайте також: Землю накрила найпотужніша за 6 років геомагнітна буря з несподіваними наслідками

Згідно з прогнозами вчених, пік сонячної активності настане в липні 2025 року, а до цього на нашій зірці все частіше відбуватимуться виверження, які викликатимуть геомагнітні бурі різної потужності.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: novosti-n.org

На Землі зафіксовано геомагнітну бурю
Наука

На Землі зафіксовано геомагнітну бурю

Внаслідок спалаху на Сонці на Землі зафіксовано появу геомагнітної бурі класу G2....

Землю накриє потужна геомагнітна буря
Наука

Землю накриє потужна геомагнітна буря

Вчені, які займаються вивченням космічної погоди, попереджають, що на Сонці з'явилася величезна...

На Сонці стався сильний спалах
Наука

На Сонці стався сильний спалах

На Сонці знову неспокійно....

Авторизация