Науковці дізналися дещо вражаюче про першу сфотографовану чорну діру
28 сен, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 96 Переглядів

Науковці дізналися дещо вражаюче про першу сфотографовану чорну діру

У революційному для астрофізики дослідженні вчені підтвердили, що надмасивна чорна діра M87*, відома як перша чорна діра, яку коли-небудь зафіксувало на фото людство, дійсно обертається. Це відкриття, оголошене в середу, знаменує собою важливу віху в нашому розумінні цих космічних загадок. Однак точна швидкість обертання M87* залишається невизначеною.

Вже понад два десятиліття міжнародна мережа радіотелескопів спостерігає за M87*, розташованою в центрі галактики Мессьє 87 (M87), приблизно на відстані 55 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Діви. Особливий інтерес дослідників викликав потужний струмінь випромінювання і частинок, що виходять з полярних областей чорної діри.Останні результати вказують на те, що цей релятивістський струмінь зазнає маятникоподібних коливань з 11-річним циклом, що є переконливим доказом обертання чорної діри.

Деталі дослідження

Цуй Ючжу, дослідник з Чжецзянської лабораторії в Китаї і провідний автор дослідження, висловив ентузіазм з приводу цього важливого відкриття. Южу пояснив, що команда ретельно збирала дані з високою роздільною здатністю протягом двох десятиліть, щоб виявити структурні зміни M87* і провела всебічний аналіз, щоб встановити її обертання.
Дослідження показало, що струмінь змінює напрямок приблизно на 10 градусів кожні 11 років. Ці результати узгоджуються з теоретичними моделюваннями на суперкомп'ютерах і, як очікується, проллють світло на формування та еволюцію чорних дір.

У 2019 році астрономи спостерігали подібні коливні струмені з чорної діри набагато ближче до Землі, приблизно на відстані 8 000 світлових років. Ці струмені демонстрували швидкі коливання порядку хвилин, що є найшвидшими коливаннями струменів, які спостерігалися в астрономії до цього часу.
Однак струмені M87*, як показано в цьому нещодавньому дослідженні, мають значно довший період коливань.

А проте, вони залишаються узгодженими з передбаченнями Альберта Ейнштейна в його теорії загальної відносності. Згідно з цією теорією, величезна маса чорної діри, що обертається, викривляє навколишню тканину простору і часу – явище, відоме як перетягування рамки.

У випадку M87* дослідження показує, що вісь обертання чорної діри не ідеально збігається з віссю обертання акреційного диска, який її оточує, що призводить до ледь помітного коливання струменів чорної діри, яке було успішно виміряне в ході дослідження.

Точні механізми, що керують спіном чорної діри, досі не до кінця зрозумілі. Одна з відомих гіпотез припускає, що менші чорні діри накопичують матерію від сусідніх зірок через акреційний диск, змушуючи їх швидко обертатися. Вважається, що з часом ці менші чорні діри зливаються і перетворюються на надмасивні чорні діри.

Читайте також: ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян під Херсоном (ВІДЕО)

Очікується, що ці надмасивні чорні діри, утворені внаслідок такого злиття, матимуть повільнішу швидкість обертання порівняно з їхніми молодшими побратимами. Щоб підтвердити цю гіпотезу, потрібні подальші дослідження чорних дір різного розміру, і нинішнє дослідження є кроком у цьому напрямку.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Найближчі до Землі чорні діри вдесятеро ближче, ніж вважали раніше
Наука

Найближчі до Землі чорні діри вдесятеро ближче,

Астрономи припускають існування чорних дір всього за 150 світлових років від Сонця....

Телескоп Габбл побачив таємничий об'єкт, який не піддається класифікації
Наука

Телескоп Габбл побачив таємничий об'єкт, який не

Космічний телескоп Габбл зробив знімок далекого об'єкта, який дуже складно класифікувати....

Вчені знайшли підтвердження неймовірної теорії чорної дири
Наука

Вчені знайшли підтвердження неймовірної теорії

Учені знайшли підтвердження того, що після злиття чорні діри отримують такий сильний поштовх, який...

Авторизация