Гігантський череп викопного «морського монстра» знайшли у Великій Британії (ВІДЕО)
12 дек, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 728 Переглядів

Гігантський череп викопного «морського монстра» знайшли у Великій Британії (ВІДЕО)

Цілий череп пліозавра знайшли у скелях юрського періоду узбережжя Великобританії. Про відкриття повідомляє BBC з посиланням на палеонтологів із музею Etches Collection.

Череп гігантського «морського монстра» витягли зі скель часів юрського періоду у графстві Дорсет на південному заході Англії. Скам’янілість належить пліозавру — лютої морської рептилії, що панувала в океанах близько 150 млн. років тому. Двометровий череп — один з найбільш повних колись виявлених екземплярів останків цього стародавнього хижака.Це одна з найкращих скам’янілостей, над якими я коли-небудь працював. Її унікальність у тому, що вона ціла. Нижня щелепа та верхня частина черепа з’єднані разом, як за життя.

У всьому світі навряд чи будь-коли знаходили екземпляри з таким рівнем деталізації, – говорить Стів Етчес, палеонтолог та засновник приватного музею Etches Collection.

Відкриття почалося з випадкової знахідки під час прогулянки дослідника Філа Джейкобса пляжем. Вчений наткнувся на кінчик морди стародавньої рептилії, що лежить у гальці.

Навіть фрагмент, що відколовся, виявився занадто великим для однієї людини: Джейкобс покликав Стіва Етчеса, і разом палеонтологи перенесли зразок на ношах в лабораторію.

Обстеживши навколишню скелю за допомогою дронів, вчені визначили ймовірне місце розташування частини черепа стародавньої рептилії, що залишилася. Щоб витягти скам’янілість, кілька місяців дослідники працювали на висоті 15 м над пляжем, звисаючи зі скелі та поступово відчищаючи останки рептилії.

Примірник, що зберігся, допоможе більше дізнатися про рептилії, які панували в океанах під час юрського періоду. Довжина черепа становить 2 м, а загальну довжину рептилії дослідники оцінюють у 10-12 м.

Щелепу «прикрашають» 130 гострих як бритва зубів, що натякає на здатність пліозавра вбивати одним укусом. Розмір м’язів, що керують щелепами, передбачає укус силою 33 кН. Це вдвічі більше, ніж у сучасних морських крокодилів.

Череп, що зберігся, також містить вказівку на гострі і розвинені органи почуттів у пліозавра. Морда викопного усіяна невеликими ямками, в яких, як вважають вчені, розташовувалися залози, які допомагають виявляти зміни тиску води, що вказують на здобич. А на його голові є отвір, в якому розташовувалося тім’яне око. Подібні утворення є у ящірок, жаб та деяких сучасних риб.

Читайте також: До Землі наближається "потенційно небезпечний" астероїд - NASA

Дослідники відзначають, що деякі ознаки вказують на те, що частини скам’янілості, у тому числі більшість тіла могли зберегтися в скелі. Палеонтологи продовжать досліджувати череп та шукати інші частини стародавньої рептилії. Сам череп за планами дослідників буде виставлено у музеї Etches Collection вже наступного року.

скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: cikavosti.com

Археологи знайшли метровий відбиток лапи мегалозавра
Наука

Археологи знайшли метровий відбиток лапи

Трипалий слід завдовжки майже 1 метр є найбільшим з коли-небудь знайдених у Йоркширі, графстві на...

Учені виявили новий вид динозаврів
Наука

Учені виявили новий вид динозаврів

Під час розкопок у Ріо-Негро в північній Патагонії (Аргентина) вчені виявили скам'янілі рештки...

Пращури людини з печер у ПАР жили на мільйон років раніше, ніж вважалося
Наука

Пращури людини з печер у ПАР жили на мільйон

Вік скам'янілостей давніх пращурів людини з південноафриканських печер Стеркфонтейн становить...

Авторизация