Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу: вчені знайшли новий вид динозаврів (ФОТО)
16 янв, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 308 Переглядів

Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу: вчені знайшли новий вид динозаврів (ФОТО)

На думку вчених, Tyrannosaurus mcraeensis, ймовірно, бродив Землею за 7 мільйонів років до появи тиранозавра рекса.

Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу. Вчені з США знайшли новий вид суперхижака.Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в у журналі Scientific Reports, передає CNN.

Американські вчені встановили, що рештки знайденого у Нью-Мексико динозавра належали родичу тиранозавра рекса. Tyrannosaurus mcraeensis з'явився раніше і був більшим за найвідомішого з усіх динозаврів.

На думку вчених, Tyrannosaurus mcraeensis, ймовірно, бродив Землею за 7 мільйонів років до появи тиранозавра рекса. Вік кісток був датований 72-73 мільйонами років у пізній кампанський – ранній маастрихтський період.

Кістки Tyrannosaurus mcraeensis були виявлені за десятиліття до того, як істота офіційно отримала свою наукову назву. Близько чверті його скам’янілого черепа було знайдено протягом 1980-х і початку 90-х років у районі, який зараз відомий як Елефант-Б’ютт, Нью-Мексико.

Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу: вчені знайшли новий вид динозаврів (ФОТО)
Через розмір зразків кістки спочатку були класифіковані Музеєм природної історії та науки Нью-Мексико як тиранозавр рекс, який виріс до 12 метрів у довжину та мав 10 тонн ваги.

"Нижня щелепа тираннозавра досить міцна. Наша щелепа, очевидно, велика і зубаста, але вона стрункіша, ніж ми зазвичай бачимо у тиранозавра рекса.

Міцна щелепа T. rex означала, що він "може робити все, що забажає". Більш тонка щелепа, навіть із великими зубами, означає, що вона матиме меншу силу прикусу", — зазначив співавтор дослідження Ентоні Р. Фіорілло.

Інша велика відмінність полягала в тому, що, на відміну від T. rex, T. mcraeensis не мав помітного валика над очима. Вчені вважають, що хребет Т. рекса використовувався для залучення партнерів, подібно до рогів оленів або лосів. У T. mcraeensis гребінь набагато тонший.
Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу: вчені знайшли новий вид динозаврів (ФОТО)
Масивні тиранозаври, ймовірно, виникли як еволюційна адаптація до наявності великих травоїдних тварин, пишуть автори. Однак, згідно з дослідженням, чому саме виникли гігантські рослиноїдні динозаври, досі залишається нез’ясованою загадкою.

Фіорілло додав, що, на відміну від карликового тиранозавра, знайденого в Арктиці — під назвою Nanuqsaurus hoglundi — T. mcraeensis, ймовірно, не зазнав різких змін температури та світла на півдні Північної Америки, тому він міг продовжувати рости.

Читайте також: Вчені розгадали таємницю походження «мумій інопланетян», знайдених в аеропорту Перу

Арктичні умови могли зіграти певну роль у виразно мініатюрних розмірах N. hoglundi, але загалом інші тиранозавриди того ж періоду були набагато меншими за T. mcraeensis.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: tsn.ua

Археологи знайшли метровий відбиток лапи мегалозавра
Наука

Археологи знайшли метровий відбиток лапи

Трипалий слід завдовжки майже 1 метр є найбільшим з коли-небудь знайдених у Йоркширі, графстві на...

Вчені знайшли в незвичайному місці рештки вимерлого сумчастого вовка
Наука

Вчені знайшли в незвичайному місці рештки

Вчені з Австралії випадково знайшли рештки тилацина - останнього відомого сумчастого вовка, - які...

Учені виявили новий вид динозаврів
Наука

Учені виявили новий вид динозаврів

Під час розкопок у Ріо-Негро в північній Патагонії (Аргентина) вчені виявили скам'янілі рештки...

Авторизация