Вчені з’ясували, як музика впливає на мозок
02 фев, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 427 Переглядів

Вчені з’ясували, як музика впливає на мозок

Дослідження, опубліковане в International Journal of Geriatric Psychiatry. виявило потенційні корисні впливи музики на розумові здібності осіб, які займаються музичною діяльністю, особливо в контексті профілактики або затримки розвитку деменції.

Дослідницька група з Університету Ексетера в Англії проаналізувала дані 1107 людей старше 40 років, що не мали діагнозу деменції, виявивши виразне покращення у роботі пам’яті та виконавчих функціях серед тих, хто займається музикою.Згідно з Енн Корбетт, когнітивним психологом з цього університету, музичні активності можуть сприяти когнітивному резерву, здатності мозку компенсувати вікові зміни та зменшити вразливість до нейродегенеративних захворювань. Це підкреслює важливість музичної освіти як засобу підтримки когнітивного здоров’я, особливо серед літніх осіб.

Хоча дослідження підкреслює потребу в подальших вивченнях для уточнення цього взаємозв’язку, воно також вказує на переваги занять музикою, зокрема гри на клавішних, які показали особливо значне поліпшення в роботі пам’яті.

Корбетт зазначає, що розвиток музичної освіти може стати ключовою стратегією в охороні здоров’я, спрямованої на забезпечення захисту мозку і заохочення до музики у старшому віці, підкреслюючи важливість продовження музичної практики для збереження когнітивних функцій.

Особливий акцент цього дослідження на заняттях музикою в пізньому віці надає значення неперервній музичній активності як засобу підтримки когнітивної функції. Це підкріплює ідею, що музика не лише збагачує культурне та емоційне життя людини, а й може відігравати важливу роль у здоров’ї мозку.

Незважаючи на те, що дослідження не може остаточно довести причинно-наслідковий зв’язок між музичною діяльністю та покращенням когнітивних функцій, результати вказують на важливість подальших наукових розробок у цій галузі.

Вони також підсилюють потенціал музики як засобу збільшення когнітивного резерву, який може захистити мозок від впливу старіння та нейродегенеративних захворювань.

Важливо також розглядати соціально-економічні фактори, такі як доступ до музичної освіти та якісного харчування, які можуть впливати на загальні результати дослідження. Це підкреслює потребу в розширенні доступу до музичної освіти та здорового способу життя для всіх верств населення.

На завершення, результати цього дослідження наголошують на потребі інтегрувати музичну освіту в загальні програми громадського здоров’я та сприяти активному залученню людей до музичних активностей протягом усього життя.

Читайте також: Знайдено природну речовину, яка відновлює мозок після інсульту

Такий підхід може стати важливим елементом стратегій, спрямованих на підвищення якості життя старшого покоління та зменшення ризику розвитку когнітивних порушень.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: t4.com.ua

Знайдено амінокислоту, яка подовжує здорове життя
Наука

Знайдено амінокислоту, яка подовжує здорове життя

Вчені з'ясували, що молекула таурину, яка міститься в продуктах багатих на білок, таких як м'ясо...

Собаки здатні покращувати здоров'я своїх господарів
Наука

Собаки здатні покращувати здоров'я своїх

Вчені у новому дослідженні з'ясували, що собаки здатні покращувати здоров'я своїх господарів....

Стало відомо, як вагітність впливає на мозок
Наука

Стало відомо, як вагітність впливає на мозок

Вагітність у жінок призводить до вражаючих змін у мозку....

Авторизация