Перший пацієнт Neuralink продемонстрував, як він грає в шахи завдяки мозковому імплантату
23 мар, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 88 Переглядів

Перший пацієнт Neuralink продемонстрував, як він грає в шахи завдяки мозковому імплантату

Значним досягненням для компанії Ілона Маска Neuralink стало те, що перша людина, якій встановили їхній імплантат, продемонструвала неабиякі здібності, зігравши в шахи на комп'ютері. Операція відбулася ще на початку цього року, і, схоже, у пацієнта все справді чудово.

Паралізованому добровольцю, 29-річному Ноланду Арбо, встановили імплантат у мозок. З його допомогою він навчився керувати курсором на ноутбуці силою думки, що було продемонстровано у відеоролику, випущеному компанією.А тим часом Лікарі скептично ставляться до заяв Neuralink про успіхи першого пацієнта

Важливо зазначити, що Арбо був паралізований через травму спинного мозку і протягом восьми років повністю позбавлений рухливості всіх чотирьох кінцівок. Попри свої фізичні обмеження, сидячи в спеціально розробленому кріслі, чоловік висловив свій ентузіазм, розповівши, що операція була нескладною, і він був виписаний з лікарні вже наступного дня.

Успіхи першого користувача чипа Neuralink

Після тренувань і налаштування обладнання Арбо успішно навчився керувати курсором на екрані ноутбука, використовуючи лише силу думки. Він висловив своє захоплення, з нетерпінням чекаючи на ранкові сеанси роботи з пристроєм.

Він навіть експериментував з іграми, оскільки дуже любить грати в Civilization VI і шахи. Щодо останніх, то Арбо виявляє до них особливий інтерес часто з нетерпінням чекаючи можливості продовжити гру після перезарядки імплантату.

Імплантат Neuralink має заряд, якого вистачає на кілька годин безперервного використання, перш ніж його потрібно буде поповнити за допомогою бездротової зарядки.
Хоча технологія ще перебуває на ранніх стадіях, Арбо визнаючи її недосконалість наголосив, що вона дуже сильно вплинула на його життя.

Цікаво, що схожі досягнення мають й інші розробники нейроінтерфейсів, однак активність Neuralink у наукових публікаціях залишається відносно низькою.

Читайте також: Найдорожчий новий автомобіль у світі коштує 30 мільйонів доларів

У найближчі місяці очікується дозвіл регуляторних органів США на проведення операцій на додаткових добровольцях і подальше масове виробництво імплантатів. Neuralink прагне розширити свою технологію відновлення втраченого зору в майбутньому, ще більше розширюючи межі нейротехнологій.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Там відбувається багато чого цікавого: дивовижні факти про мозок
Наука

Там відбувається багато чого цікавого: дивовижні

Дослідити цей орган почали ще у Стародавньому Єгипті, але більшість людей навіть не здогадуються,...

Ще одна людина
В світі / Наука

Ще одна людина "вилікувалася" від ВІЛ майже через

ВІЛ є одним із найскладніших для лікування вірусів....

Компания Илона Маска успешно вживила чип в мозг свиньи
Наука

Компания Илона Маска успешно вживила чип в мозг

Американский предприниматель, глава компании Neuralink Илон Маск рассказал об успешной...

Авторизация