Виявилося, що наша Земля ще більш унікальна ніж вважали науковці
28 мар, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 178 Переглядів

Виявилося, що наша Земля ще більш унікальна ніж вважали науковці

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature, висвітлює вражаюче космічне явище: приблизно 8% подвійних зірок поглинули навколишні планети у своїх системах. Це відкриття ставить під сумнів попередні уявлення про те, що стабільні планетні системи, подібні до нашої, поширені у Всесвіті.

Дослідження під керівництвом астронома Юань-Сен Тінга з Австралійського національного університету включало ретельний аналіз хімічного складу найближчих подвійних зірок.Зосередившись на конатальних зірках – зоряних близнюках, які народилися разом, – команда змогла виявити тонкі зміни в хімічному складі, що вказують на поглинання планет.

Ці "планетарні підписи" були ідентифіковані завдяки наявності великої кількості таких елементів, як залізо, нікель і титан, порівняно з іншими, такими як вуглець і кисень. Отримані дані свідчать про те, що стабільність планетарних систем може бути скоріше винятком, ніж правилом, пропонуючи новий погляд на наше місце в космосі.

Чому так стається

Дослідники пояснюють це явище розвитком "коливання" в системах з трьома або більше великими тілами. Така гравітаційна взаємодія може призвести до нестабільності, в результаті чого планети будуть поглинуті своїми зірками. Однак команда запевняє, що така доля малоймовірна для нашої Сонячної системи.

Читайте також: Найближчі до Землі чорні діри вдесятеро ближче, ніж вважали раніше

Це дослідження не лише проливає світло на динаміку планетних систем, але й піднімає питання про частоту таких явищ у Всесвіті. Оскільки ми продовжуємо досліджувати космос, апетит зірок до своїх планет залишається предметом як подиву, так і наукових досліджень.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Зіткнення галактик Чумацький шлях і Андромеди неминуче: приголомшливі результати нового дослідження
Наука

Зіткнення галактик Чумацький шлях і Андромеди

Дві галактики вже почали обмінюватися зірками....

Вчені вперше з'ясували, що знаходиться в ядрі Марса
Наука

Вчені вперше з'ясували, що знаходиться в ядрі

Вчені проаналізували архівні дані вже непрацюючого марсіанського посадкового апарату InSight і...

Земля не самотня у Всесвіті: вчені вважають, що таких планет дуже багато і ось чому
Наука

Земля не самотня у Всесвіті: вчені вважають, що

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі представили нове дослідження, в якому вони...

Авторизация