Нова загроза для Землі. На Сонці виникли найпотужніші вибухи: які наслідки (ВІДЕО)
12 май, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 268 Переглядів

Нова загроза для Землі. На Сонці виникли найпотужніші вибухи: які наслідки (ВІДЕО)

У величезному регіоні сонячних плям продовжують виникати спалахи найпотужнішого класу і це ще не кінець.

Космічний апарат NASA Solar Dynamics Observatory зафіксував появу на Сонці одразу двох найпотужніших вивержень на Сонці, які за своєю силою перевищили рівень попередніх подібних подій цього тижня.Прогнозується поява геомагнітної бурі та яскравих полярних сяйв навіть у помірних широтах, пише Space.

У величезному регіоні сонячних плям під назвою AR3664, який уже за розмірами в 17 разів більший за Землю, продовжують виникати спалахи найпотужнішого класу Х. Космічний апарат NASA зафіксував появу спалахів класу Х5.8 і Х1.5.

Спалах класу Х5.8 з'явився в п'ятницю, 10 травня о 21:23 за східним північноамериканським часом (в Україні це було вже 4:23, субота, 11 травня). Виверження класу Х1.5 виникло через кілька годин, а саме о 7:44 за східним північноамериканським часом у суботу 11 травня (14:44 за Києвом).

У величезному регіоні сонячних плям під назвою AR3664, який уже за розмірами в 17 разів більший за Землю, продовжують виникати спалахи найпотужнішого класу Х. Космічний апарат NASA зафіксував появу спалахів класу Х5.8 і Х1.5

Спалахи Х-класу є найсильнішими виверженнями енергії та випромінювання, які може створити Сонце. Коли випромінювання за лічені хвилини досягає Землі, то відбувається тимчасове відключення радіозв'язку.

Це сталося і цього разу, коли в деяких регіонах планети було зафіксовано часткову або повну втрату високочастотних радіосигналів.

Хоча сонячні спалахи можуть тривати від кількох хвилин до кількох годин, настільки високий рівень цих вивержень вчені бачать не так часто. Але цього тижня на Сонці вже сталася серія найпотужніших вибухів, які до того ж супроводжувалися корональними викидами маси.

Ці викиди є намагніченою плазмою і досягають Землі за 2-3 дні. Коли плазма стикається з магнітним полем нашої планети, то виникають геомагнітні бурі. Також сонячні частинки проникають в атмосферу Землі і це призводить до появи полярних сяйв.

Але спалахи класу Х провокують появу полярних сяйв навіть у помірних широтах. Також у цей час на Землі можуть відбуватися збої в роботі електромереж, систем GPS і супутників зв'язку на орбіті.

За словами вчених, у регіоні сонячних плям 3664 можлива поява нових найпотужніших спалахів у неділю, 12 травня та в понеділок, 13 травня. Після цього активність цього регіону має знизитися.

Під час двох останніх вивержень на Сонці класу Х у космос було викинуто величезний потік плазми. Таким чином вчені прогнозують виникнення на Землі сильної геомагнітної бурі найближчими днями.

Читайте також: На Марсі знайшли свідчення існування води

Буря може накрити Землю вже в понеділок, 13 травня або ж у вівторок, 14 травня. Негативний вплив на нашу планету може відчуватися і наступні після вівторка дні.
скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Землю накрила найпотужніша за 6 років геомагнітна буря з несподіваними наслідками
Наука

Землю накрила найпотужніша за 6 років геомагнітна

24 березня, на Землі з'явилася найсильніша за останні 6 років геомагнітна буря, спровокована...

На Землі зафіксовано геомагнітну бурю
Наука

На Землі зафіксовано геомагнітну бурю

Внаслідок спалаху на Сонці на Землі зафіксовано появу геомагнітної бурі класу G2....

На Сонці стався сильний спалах
Наука

На Сонці стався сильний спалах

На Сонці знову неспокійно....

Авторизация