У США безпілотним таксі дозволили доставляти пасажирів без водія, але тільки безкоштовно
24 ноя, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 374 Переглядів

У США безпілотним таксі дозволили доставляти пасажирів без водія, але тільки безкоштовно

Ідея безпілотного таксі не дає спокою багатьом компаніям по всьому світу, але поки що далі за всіх просунулась у цьому питанні американська Waymo, яка є дочірнім підприємством Alphabet.

Справа в тому, що компанія отримала дозвіл від Каліфорнійської комісії з комунальних підприємств (CPUC) на запуск пасажирських перевезень у місті Сан-Франциско.

Тільки якщо раніше в роботизованому таксі все одно був потрібний водій-оператор за кермом, який мав брати на себе керування в екстрених ситуаціях, то зараз компанії дозволили запускати автомобіль у рейс без водія в салоні — це величезний прорив.

На даний момент на ринку є відразу кілька компаній, які запустили свої безпілотні сервіси таксі — у тій же Каліфорнії є сервіс від GM, який теж має великі перспективи. Але поки що ніхто з конкурентів не зміг отримати дозвіл на поїздки з пасажирами без людини за кермом — навіть GM планує отримати цей дозвіл лише у грудні.

Це відкриває Waymo двері у світ надання послуг без конкурентів, але, щоправда, поки що компанія не може на цьому заробляти — річ у тому, що хоча дозвіл на запуск справді безпілотного таксі «доньці» Alphabet надали, стягувати плату за ці поїздки компанія не може.

Так, звучить дивно, але насправді отримати дозвіл на комерційні перевезення без водія досить важко, тому зараз творці платформи роботаксі доставляють пасажирів без пілота абсолютно безкоштовно, збираючи при цьому дані і покращуючи технології для роботи в погану погоду. Втім, у Каліфорнії, де сервіс зараз активно тестується, погані погодні умови трапляються вкрай рідко, тому гострої необхідності в цьому немає. І тепер Waymo знаходиться всього в одному кроці від запуску комерційного сервісу пасажирських перевезень без водія на базі безпілотного авто – потрібно лише отримати дозвіл від автотранспортної інспекції (DMV).У дозволі від CPUC зазначено, що безпілотник без водія в салоні може рухатися дорогами загального користувача у будь-який час доби при швидкості до 105 км/год та за будь-яких погодних умов.

Читайте також: Аналітики розповіли про поразку диктатора Путіна

Відповідно, якщо компанія отримала ліцензію на комерційне використання роботаксі, то незабаром (можливо, навіть цього року) у Каліфорнії попит на водіїв Uber та інших сервісів з водієм-людиною в салоні сильно знизитися. І експерти навіть упевнені, що протягом п’яти-десяти років професія таксиста як така просто зникне, оскільки роботизовані безпілотники їздять навіть акуратніше і, що логічно, не вимагають грошей на зарплату.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: newsyou.info

Мародерити в Україні путін дозволив особисто (ВІДЕО)
В світі / Відео

Мародерити в Україні путін дозволив особисто

Дозвіл на мародерство в Україні окупантам дав особисто путін....

Путін за крок від оголошення повномасштабної війни Україні
В світі

Путін за крок від оголошення повномасштабної

За інформацією журналістів, вище військове керівництво розлючене через принизливу поразку під...

Лавров назвав умову для зустрічі Путіна і Зеленського
В світі

Лавров назвав умову для зустрічі Путіна і

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що зустріч президента Росії Володимира Путіна і...

Авторизация