Аналітики змоделювали результат можливої війни Китаю із США за Тайвань
11 янв, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 49 Переглядів

Аналітики змоделювали результат можливої війни Китаю із США за Тайвань

Аналітики заявили, що китайське вторгнення на Тайвань, якщо воно відбудеться в 2026 році, призведе до тисяч жертв серед китайських, американських, тайванських та японських військ.

Більше того, воно навряд чи призведе до перемоги Пекіна. Про це пишуть CNN із посиланням на попередню копію дослідження Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

Повідомляється, що Війна за Тайвань може залишити американську армію, що перемогла, в такому ж покаліченому стані, як і переможені нею китайські сили. Після закінчення конфлікту як мінімум два авіаносці США лежатимуть на дні Тихого океану, а сучасний флот Китаю, який є найбільшим у світі, опиниться в "руїнах".

Один із трьох керівників дослідження, в рамках якого були змодельовані сценарії бойових дій, Марк Канчіан заявив, що було розглянуто 24 сценарії розвитку війни. Дослідники дійшли висновку, що КНР не зможе захопити Тайвань, а ціна вторгнення буде неймовірно високою.

"США і Японія втрачають десятки кораблів, сотні літаків і тисячі військовослужбовців. Такі втрати завдали б збитків глобальному становищу США на багато років", — йдеться у доповіді.

Також у дослідженні говориться, що у більшості сценаріїв ВМС США втратили два авіаносці та від 10 до 20 великих надводних кораблів. Приблизно 3200 американських військовослужбовців буде вбито за три тижні боїв.

У доповіді йдеться, що Японія, ймовірно, втратить понад 100 бойових літаків і 26 військових кораблів, тоді як військові бази США на її рідній території зазнають атаки з боку Китаю.

Крім того, як сказано у матеріалі, сильно постраждає Китай. Його військово-морський флот буде розбитий, ядро ​​його десантних сил також буде розбите, а десятки тисяч солдатів потраплять у полон. У звіті оцінюється, що Китай втратить близько 10 000 військовослужбовців та 155 бойових літаків та 138 великих кораблів.Видання пише, що у самого острова буде дуже похмуре майбутнє, навіть якщо вторгнення КНР не матиме успіху. Сили Тайваню дуже деградують, і їм доведеться захищати пошкоджену економіку. Армія втратить близько 3500 осіб, а також усі фрегати та есмінці.

Але CSIS заявила, що не хоче, щоб у її звіті йшлося про те, що війна за Тайвань неминуча або навіть ймовірна.

"Китайське керівництво може ухвалити стратегію дипломатичної ізоляції, тиску сірої зони або економічного примусу проти Тайваню", — йдеться у повідомленні.

Ден Грейзер, старший науковий співробітник Проєкту державного нагляду (POGO), вважає пряме китайське вторгнення на Тайвань вкрай малоймовірним. Така військова операція негайно порушила б імпорт та експорт, від яких залежить саме виживання китайської економіки.

Читайте також: Україна отримає нові ракети від США

"Я вважаю, китайці зроблять усе можливе, щоб уникнути військового конфлікту з будь-ким", — сказав Грейзер.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Новий наступ РФ може початися вже в квітні
В світі

Новий наступ РФ може початися вже в квітні

В Міноборони Німеччини не виключають, що новий наступ Росії розпочнеться в квітні 2023 року і він...

Аналітики з ISW розповіли, чи РФ знову наступатиме на Київ із Білорусі
В світі

Аналітики з ISW розповіли, чи РФ знову

Нещодавнє розгортання російських сил у Білорусі, ймовірно, є частиною зусиль Росії щодо посилення...

РФ накопичувала велику кількість ракет ще до війни з Україною
В світі

РФ накопичувала велику кількість ракет ще до

Влада РФ створювала запаси мікросхем для виробництва високоточних ракет і почала виробляти їх у...

Авторизация