В ISW пояснили, навіщо Путін використав дефіцитні
11 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 587 Переглядів

В ISW пояснили, навіщо Путін використав дефіцитні "Кинджали"

9 березня ЗС РФ завдали найбільшого за 2023 рік ракетного удару по території України.

Ця атака служила лише цілям російської державної пропаганди.

Так вважають в американському Інституті вивчення війни (ISW), про що йдеться у звіті за 9 березня.



У Генштабі ЗСУ повідомили, що впродовж ночі і ранку 9 березня ЗС РФ обстріляли українську критичну інфраструктуру країни 84 різними ракетами, включаючи 6 гіперзвукових ракет Х-47 "Кинджал". ППО вдалося збити 34 з 48 крилатих ракет "Калібр" і Х-101/Х-555 і 4 безпілотники "Шахед-136", а 8 російських ракет Х-31П і Х-59 не досягли цілей.

У Повітряних силах України повідомили, що українські захисники не мали можливостей збити деякі російські ракети, маючи на увазі ракети "Кинджал" і С-300.

Міноборони Росії заявило, що ЗС РФ завдали "високоточних ракетних ударів з повітря, моря та наземного базування" по українській військовій інфраструктурі, військово-промисловим комплексам та енергетичній інфраструктурі, яка підтримує українських військових, у відповідь за нібито вторгнення в Брянську область 2 березня.

"Ймовірно, Кремль навмисно запустив ракети, які українська ППО не може перехопити, щоб досягти результатів у російському інформаційному просторі, попри скорочення запасів таких ракет. Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, використав ці дефіцитні ракети в безрезультатних атаках, щоб заспокоїти російські провоєнні та ультранаціоналістичні спільноти, які переважною більшістю закликали його помститися за інцидент у Брянській області 2 березня", — повідомляють аналітики Інституту.

Зазначається, що російські військові блогери не дуже підтримали удари 9 березня. Вони зауважили, що Кремлю необхідно змінювати підхід до націлювання, оскільки Україна адаптувалася до сформованої моделі нападу на свою енергетичну інфраструктуру.

У Львівській ОВА 9 березня заявили, що сили ППО збили всі російські повітряні цілі, які атакували регіон. Проте, одна з ракет впала у житлову зону, внаслідок чого загинули 5 жителів Золочівського району. Експерти з'ясовують, що причиною падіння ракети на будинки. Відомо, що це була саме російська ракета, оскільки її уламки знайшли на місці падіння.

Читайте також: В РФ посадили ракетоносець Ту-22М3 через розіграш

У Харкові та області російські окупанти під час масованого обстрілу навмисно використали тактику повторів, повідомили 9 березня в Харківській ОВА, щоб завдати працівникам ДСНС та рятувальникам, які вже працювали на місцях влучань.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Стало відомо, навіщо Росія так часто піднімає повітря МіГ-31
В світі

Стало відомо, навіщо Росія так часто піднімає

Періодично по всій Україні лунають тривоги через активність винищувача МіГ-31К, що є носієм...

США відправлять Україні систему Patriot
В світі

США відправлять Україні систему Patriot

США в новому пакеті військової допомоги Україні на майже 2 млрд доларів передадуть Україні ракетну...

ISW: Путін може використати Білорусь для сковування підрозділів ЗСУ в районі Києва
В світі

ISW: Путін може використати Білорусь для

Кремль використовуватиме своє військове угруповання на території Білорусі для сковування...

Авторизация