Якщо Путін не з'явиться до Гааги, його розшукуватиме Інтерпол
19 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 56 Переглядів

Якщо Путін не з'явиться до Гааги, його розшукуватиме Інтерпол

Інтерпол розшукуватиме президента Росії Володимира Путіна після видачі ордера на арешт Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі.

Колишній суддя цього суду Володимир Василенко розкрив деталі процедури у коментарі виданню "Главком".За його словами, ордер зобов'язує Володимира Путіна з'явитися до Гаазького суду для надання свідчень, якщо президент цього не зробить, то Інтерпол оголосить його в міжнародний розшук. Після цього главу держави можуть затримати у будь-якій країні, яка є стороною Римського статуту МКС.

"Інтерпол не може приїхати до Кремля і його заарештувати. Це може статися, якщо він виявиться десь за межами Росії. І якщо інформація про це надійде до Інтерполу, співробітники організації можуть затримати Путіна", — пояснив Володимир Василенко.

Римський статут Міжнародного кримінального суду — це міжнародний договір, затверджений під час створення МКС у Римі 1998 року. Він набув чинності з 1 липня 2002 року, станом на 2016 рік документ підписали 139 країн, але ратифікували 125, зокрема й Росія. Статут зобов'язує держави-члени Інтерполу сприяти у затриманні осіб, яких звинувачують у скоєнні міжнародних злочинів.

Як додав Володимир Василенко, поки що в Гаазі триває слідство. У майбутньому прокуратура має сформулювати обвинувальний вирок та викликати Володимира Путіна до суду для участі у судовому засіданні. Екссуддя впевнений, що президент у жодному разі не приїде.

Якщо Гаазький суд офіційно визнає Володимира Путіна міжнародним злочинцем, то він втратить дипломатичний імунітет. Василенко також вказав на важливий нюанс — Володимира Путіна зможуть притягнути до відповідальності лише разом з усією Росією, як країною-агресором. Це можливо лише у разі перемоги України у війні та краху путінського режиму.

"Це мають усвідомлювати ті, хто гасає з ідеєю створити якийсь ще додатковий суд. Не можна обманювати громадськість, відволікати їхню увагу від реальних способів покарання Путіна та путінської Росії", — підсумував Володимир Василенко.

Читайте також: Легендарний американський пілот F-16 зголосився захищати Україну

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна через війну в Україні. Заарештувати також хочуть уповноважену з прав дитини за президента РФ Марію Львову-Бєлову, яку вважають причетною до вивезення українських дітей. Генеральний прокурор України Андрій Костін пояснив, що главу держави мають аерстувати і подати до суду, коли він опиниться поза Росією.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

У США розповіли про долю Путіна, якщо він зважиться на ядерний удар
В світі

У США розповіли про долю Путіна, якщо він

Колишній радник із національної безпеки США та посол в ООН Джон Болтон заявив, що у президента РФ...

Путін може загинути від рук найближчого оточення
В світі

Путін може загинути від рук найближчого оточення

Колишній оперативник Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) заявив, життя російського...

Путіна можуть вбити або відсторонити його ж оточення
В світі

Путіна можуть вбити або відсторонити його ж

Колишній співробітник британської розвідки MI6 Крістофер Стіл, припустив, що президент РФ Володимир...

Авторизация