У Києві укриття та сховища мають бути доступні для всіх
Власники та орендарі приміщень, в яких розташовані об'єкти цивільного захисту населення - бомбосховища та укриття, зобов'язані забезпечувати вільний доступ до них під час повітряної тривоги.
Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Ті, хто не розуміє цієї потреби у воєнний час, можуть звільнити ці приміщення та віддати їх іншим власникам. Місто спільно з рятувальниками та правоохоронними органами реагуватиме на випадки недопуску людей до укриття. Про це під час перевірки одного з укриттів у Святошинському районі на бульварі Академіка Вернадського заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
Повідомляється, що люди скаржилися на те, що на цю адресу власник підвального приміщення створює перешкоди для перебування людей у сховищі під час повітряної тривоги.
"Якщо в будівлі є укриття або сховище, воно залишається укриттям або сховищем незалежно від форми власності або управління, незалежно від зміни орендаря або власника. І під час воєнного стану ці приміщення повинні використовуватися за призначенням.
Подібні ситуації вирішуватимемо, перевіряючи приміщення з представниками поліції та сил цивільного захисту", - зазначив заступник голови КМДА.
Пантелєєв зазначив, що є споруди подвійного призначення, які можуть перебувати у приватній власності чи оренді та використовуватися суб'єктами господарювання тощо. І такі інспекції не мають на меті перешкодити роботі малого чи середнього бізнесу.
Читайте також: У Києві зросте тариф на вивезення сміття
Пантелєєв додав, що такі приміщення повинні мати освітлення, нормальний санітарний стан для перебування людей, зокрема маленьких дітей.