Під час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти
30 ноя, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 119 Переглядів

Під час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти

На період дії воєнного стану в умовах відключення електропостачання лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ

"Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку", - йдеться у повідомленні.

Так, під час перехідного періоду у разі відсутності технічної можливості медичні працівники можуть здійснювати призначення антибактеріальних лікарських засобів на паперових рецептурних бланках форми № 1.

В МОЗ зазначають, що якщо пацієнт отримав електронний рецепт, а в аптеки відсутня технічна можливість здійснити погашення в ЕСОЗ, фармацевт може відпустити антибіотик за інформаційною довідкою до е-рецепта. При цьому фармацевт має зробити позначку «Відпущено» на інформаційній довідці та повернути її пацієнту.

Призначення наркотичних (психотропних) лікарських засобів лікарі можуть здійснювати на паперових рецептурних бланках форми №3. Якщо пацієнт отримав електронний рецепт на наркотичний (психотропний) препарат, погасити такий рецепт можна виключно в ЕСОЗ.

Відпуск рецептурних ліків за рецептурними бланками форми №1 та №3 здійснюється відповідно до правил, затверджених наказом МОЗ України 19.07.2005 № 360, нагадали у міністерстві.

Читайте також: Кличко анонсував відкриття головної ялинки у Києві

Також на період дії воєнного стану у разі відсутності технічної можливості виписати електронний рецепт на лікарські засоби у рамках урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», рецепт може бути виписаний в паперовій формі відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених відповідним наказом МОЗ.При відпуску ліків за паперовим рецептом аптечний заклад обліковує його у паперовій формі та включає до зведеного звіту. Звіт подається до Національної служби здоров’я України 1 та 14 числа кожного місяця.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: ukrinform.ua

В Україні по-новому нараховуватимуть пенсію
В УкраЇні

В Україні по-новому нараховуватимуть пенсію

На період війни в Україні правила розрахунку пенсій буде змінено – зарплати, що у більшості людей...

З серпня аптеки будуть відпускати антибіотики за рецептом
В УкраЇні

З серпня аптеки будуть відпускати антибіотики за

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з...

За яких умов українці можуть не платити за комуналку під час війни
В УкраЇні

За яких умов українці можуть не платити за

Українці у двох випадках мають право не оплачувати комунальні рахунки під час воєнного стану: їх...

Авторизация