У МОЗ анонсували реформу МСЕК
02 фев, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 68 Переглядів

У МОЗ анонсували реформу МСЕК

В Україні реформують систему проведення медико-соціальної експертизи – процес встановлення інвалідності буде прозорим, а пацієнти з обмеженими можливостями до встановлення статусу зможуть безпроблемна отримувати медичні та соціальні послуги.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на Facebook-сторінці.

За його словами, до 1 квітня, разом із Міністерством соціальної політики буде подано відповідний план заходів на схвалення Уряду.

"Усвідомлюю, що процес реформування МСЕКів не буде простим. Лише в частині нормативного регулювання він передбачає внесення змін до 19 законів України, 39 постанов Уряду та 40 наказів різних міністерств та документів інших органів влади. Але цей процес є необхідним", - наголосив Ляшко.

За його словами, передусім планується сформувати нові маршрути пацієнтів з обмеженими можливостями та отримання ними необхідних соціальних та медичних послуг, коли це буде необхідно та незалежно від отриманого статусу. Окрім цього, буде забезпечено прозорість адміністративних та всіх інших процесів, у тому числі шляхом впровадження ІТ-інструментів."Важливий крок - запровадження на практиці прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ), що вже введена в Україні з квітня 2022 року", - зазначив міністр охорони здоров'я.

Він також висловив побоювання щодо ризиків перехідного періоду та наголосив на необхідності уникнення цього. За словами Ляшка, фінансування впродовж всього часу відбуватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – на це виділили понад 383 млн грн на період з 1 січня по 31 грудня 2023 р.

Читайте також: В Україні змінився порядок бронювання службовців від мобілізації

"Як результат - відійдемо від радянського підходу опіки над особами з інвалідністю до забезпечення дієвих інструментів адаптації таких людей до життя в суспільстві", - резюмував Віктор Ляшко.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: apostrophe.ua

В Україні запускають Платформу соцосвіти
В УкраЇні

В Україні запускають Платформу соцосвіти

В Україні запускають онлайн-майданчик Платформа соціальної освіти, на якій співробітників місцевої...

Кабмін затвердив форму документів про зруйноване житло
В УкраЇні

Кабмін затвердив форму документів про зруйноване

Про це під час промови перед засіданням уряду у вівторок повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль....

Під час війни літні люди та люди з інвалідністю можуть отримати соціальні послуги екстрено
В УкраЇні

Під час війни літні люди та люди з інвалідністю

Літні люди та люди з інвалідністю зможуть під час війни отримати соціальні послуги екстрено,...

Авторизация