ПЦУ розгляне питання переходу на новий календар
Православна церква України має намір розглянути питання календарної реформи під час архієрейського собору у травні.
Про це у понеділок, 6 лютого, повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря у Facebook.
"Питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні", - написав Зоря, коментуючи рішення УГКЦ перейти на Новоюліанський календар з 1 вересня.
Він зазначив, що ПЦУ ще має час на аналогічний крок.
"До 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є. На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію", – зазначив Зоря.
Митрополит також пояснив, що подібні реформи в минулому викликали проблеми там, де їх впроваджували "в одну мить", "згори", без підготовки та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до сприйняття нового.
"Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи", - резюмував ієрарх, додавши, що вважає саме такий шлях кращим.
Нагадаємо, що в понеділок стало відомо, що Українська греко-католицька церква (УГКЦ) переходить на новоюліанський календар (так званий "новий стиль") з 1 вересня 2023 року.
Раніше синод ПЦУ дозволив різдвяні служби 25 грудня там, де для цього існують душпастирські обставини і засвідчується бажання вірян.
{banner_news}
Новоюліанський календар використовується 9 із 15 помісних православних церков у світі і кількома парафіями Православної церкви України.
Читайте також: Нова хвиля мобілізації в Україні. Як правильно вирішити це питання
Водночас інші помісні церкви, а також УКГЦ використовують юліанський календар. Новоюліанський календар до 2800 року збігатиметься з григоріанським, за винятком пасхалій, які збігаються з календарем юліанським.