​Видача повістки не за місцем прописки: що це означає і до якого військкомату потрібно йти
28 апр, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 594 Переглядів

​Видача повістки не за місцем прописки: що це означає і до якого військкомату потрібно йти

Продовжується повномасштабна війна з російськими загарбниками та дія загальної мобілізації. 7 квітня Кабмін дозволив територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (військкоматам) вручати військовозобов’язаним повістки незалежно від місця військового обліку.

Що це означає - розповідають експерти: адвокат, керівник волонтерського руху "Адвокати ЗСУ" Євгенія Рябека, а також адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак.Отож, ТЦКСП можуть вручати військовозобов’язаним повістки в інших регіонах, а не лише там, де вони стоять на обліку.

Юрист Андрій Новак вважає, що йдеться про випадки, якщо ТЦК встановить, що особа постійно проживає в регіоні, відмінному від місця реєстрації.

Також це може стосуватися військовозобов’язаних, які не сповістили ТЦКСП про зміну місця перебування (наприклад, відрядження) у семиденний строк.

Якщо відрядження або перебування людини в іншій області перевищує 7 днів – вона повинна сповістити військкомат про зміну місця перебування. Внутрішньо переміщені особи також зобов'язані зареєструватися як ВПО і стати на облік у ТЦКСП.

До якого військкомату потрібно буде йти? Наразі алгоритм чітко не виписаний. Закон не забороняє вписати у повістку центр комплектування з того населеного пункту, де людині вручать документ.

Що робити, якщо ви вже стоїте на обліку, а вам видають повістку в інший військкомат? А якщо ви в іншій області проїздом?

"Якщо ви перебуваєте там тимчасово, проїздом, у відрядженні, їдете до родичів, варто повідомити це і пояснити, що у вас немає обов’язку ставати на облік саме в цьому регіоні, районі, місті. Тому вимога з'явитись до нового ТЦК не відповідає приписам законодавства", – каже Новак.

Якщо така ситуація дійсно трапиться, насамперед варто показати військово-обліковий документ – військовий квиток, приписне, тимчасове посвідчення.

У такому документі вказано військкомат, де людина стоїть на обліку.

Військовозобов’язаним варто мати з собою повний комплект документів: військовий квиток, приписне, документ про відрядження тощо. Потрібно пред‘явити їх тому, хто вручає повістку, і пояснити, що з поверненням ви прибудете у ТЦКСП.

Водночас військовозобов'язаним можуть видати повістку на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Однак медкомісія проходиться за місцем обліку особи.

Уже після медкомісії, якщо особа придатна до служби і є висновок ВЛК, військовозобов’язаному можуть видати мобілізаційне розпорядження. Такі "повістки" точно не вручають на блокпостах, наголошує адвокатка ЗСУ.

Це може бути вимога відбути на навчання до тренувальних баз, після чого військовозобов’язаного можуть призначити на певну посаду. Водночас підготовка бійця залежить від його досвіду.

"Військовозобов’язані, що мають досвід військової служби або залучались на навчальні збори раніше, можуть бути направлені відразу до військових частин", – каже Євгенія Рябека.

Якщо чоловік не має при собі військового квитка, йому все ж можуть вручити повістку.

При цьому у військкоматів має бути єдина база, де містяться дані про призовників – це передбачав новий порядок військового обліку від 30 грудня 2022 року.

Однак наразі невідомо, чи працює ця база в повному обсязі, зауважує юристка.

Андрій Новак вважає, що виписування та заповнення пустих повісток на вулиці або на блокпості не відповідає встановленій процедурі. Також він пояснює, що виписувати повістки має тільки начальник ТЦКСП.

Утім, начальник ТЦКСП може перебувати на місці вручення, мати з собою повістку з підписом і печаткою. У такому випадку заповнення даних призовника на місці – не є протизаконним, каже Євгенія Рябека.

Загалом, за новим порядком військового обліку, повістка має містити:

назву "ПОВІСТКА";
ПІБ військовозобов’язаного;
адресу місця реєстрації або місця фактичного проживання військовозобов’язаного;
номер повістки;
номер і дату розпорядження ТЦКСП про необхідність явки військовозобов’язаного;
дату, час і адресу ТЦКСП для явки військовозобов’язаного;
найменування посади та ініціали (ініціал власного імені) і прізвище керівника ТЦКСП, який видав повістку;
підпис керівника ТЦКСП, що видав повістку;
дату видачі повістки;
мокру печатку ТЦКСП, посадова особа якої видала повістку.

Захистом від "масової" видачі повісток є постановка на облік там, де ви проживаєте або перебуваєте.

Читайте також: ЗСУ зачищають лівобережжя Херсонської області

Водночас постановка на облік не означає моментальну відправку до тренувального центру і на передову. Країна повинна розуміти, скільки бійців у неї є, які з них придатні, обмежено придатні або непридатні до служби взагалі.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: apostrophe.ua

Стало відомо, що треба знати про вручення
В УкраЇні

Стало відомо, що треба знати про вручення

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами, будь-який військовозобов'язаний...

Українцям почали видавати нові повістки до військкомату: як вони виглядають
В УкраЇні

Українцям почали видавати нові повістки до

Уже майже рік триває повномасштабна війна з російськими окупантами та діє режим загальної...

В Україні можуть по-новому викликати у військкомат
В УкраЇні

В Україні можуть по-новому викликати у військкомат

Продовжується повномасштабна війна з російськими окупантами, з кінця лютого 2022 року оголошено...

Авторизация