Юрист пояснив, яке вручення повісток є незаконним
Українцям розповіли, як співробітники територіальних центрів комплектації мають вручати повістки, а у яких випадках вони порушують ваші права.
Про це розповів адвокат Ростислав Кравець.
{banner_news}
Юрист розібрався, у яких випадках повістки буде вручено належним способом, а в яких може бути оскаржено. При цьому в ній має бути обов'язково вказано, що ви отримали її в руки та розписалися.
"Якщо там стоїть якась закорючка, немає доказів того, що ви отримували цю повiстку, такі протоколи суди скасовуватимуть. І такі штрафи суди також скасовуватимуть", — каже Ростислав Кравець.
Тобто якщо ви поставили підпис, а саме вручення повістки було зафіксовано — це правильний спосіб. Однак, якщо її передають через родичів, за місцем проживання, чи іншими методами — це не належне вручення повістки, оскільки немає доказів того, що папірець дійшов до адресата.
"Належним врученням повістки буде вручення повістки через адміністрацію вашого підприємства. Тобто в цьому випадку або підприємство має повідомити, що ви або пішли у відпустку за свій рахунок, або на лікарняний. І воно не встигло вам вручити повістку, або воно нестиме відповідальність у разі, якщо воно не вручило повістку, а ви були на роботі", — йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні стартувала програма "єВідновлення": як отримати виплати за пошкоджене житло
Керівник підприємства може вручити повістку, після чого передати цю інформацію до центру комплектації, після чого прийматимуться та складатимуться потрібні протоколи.