Стало відомо, що робити у випадку примусової доставки до військкомату
На тлі загальної мобілізації в Україні деякі категорії громадян не можуть бути призвані примусово, але деяких військовозобов'язаних доставляють до військкоматів силою.
Про це пише "УНІАН".
Адвокат Ростислав Кравець прокоментував випадки затримання та доставки у військкомат військовозобов'язаних українців. Він пояснив, як треба діяти в таких ситуаціях і у випадках, коли представники ТЦК приходять до вас додому.
"Що робити, якщо до вас прийшла поліція, і вам повідомляють, щоб ви є в якихось списках розшуку військкомату. Ну, можете цим пишатися, щоб ви там знаходитесь. Насправді ці списки жодним чином не мають нічого спільного із законодавством ви можете знаходитися в будь-яких списках, тим більше навіть перебування в цих списках фактично є вже порушенням ваших прав, тому що ви, наприклад, не давали згоди на обробку своїх персональних даних або передачу цієї інформації якимось третім особам", - заявив Кравець.
Адвокат додав, що судом не встановлено порушення вами законодавства, тому наявність таких списків – це вже саме собою порушення. Про це ви можете повідомити представників правоохоронних органів, які приходять до вас, щоб доставити вас у військкомат чи затримують на блокпосту, чи на вулиці.
"Ви спокійно зможете відмовитися від такої пропозиції подорожувати разом із представниками поліції у військкомат, і вам за це нічого не буде. Ви можете попросити, щоб вони включили нагрудні камери та повідомили підстави вашого затримання. Якщо вони вам повідомляють, що вас розшукує військкомат, ви можете сказати: "Добре, тут ви мене знайшли. Де розписатися, що мене розшукує військкомат, що я вас почув? А я далі пішов у своїх справах”, – каже адвокат.
Якщо вони не хочуть вас слухати, скручують і доставляють у військкомат, бажано проконтролювати, щоб у них були включені нагрудні камери, щоб можна було притягнути цих представників поліції до відповідальності.
Читайте також: Російські окупанти атакували Південь України ракетами та дронами
"Якщо вас доставляють у військкомат, перше, що вам потрібно зробити, - це вимагати слідчо-оперативну групу, дати право прибути вашому адвокату, вимагати безпосередньо дзвінок до ДБР щодо порушення прав як поліцейськими, так і представниками військкомату, та незаконного утримання", - заявляє Кравець.