Росія застосовує на фронті заборонену хімічну зброю
23 май, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 315 Переглядів

Росія застосовує на фронті заборонену хімічну зброю

Станом на 3 травня підтверджено 1891 хімічних атак, 444 з них – у квітні.

Російські окупанти застосовують заборонену хімічну зброю, зокрема хлорпікрин, у боях по всій лінії фронту в Україні. Таким чином вони намагаються послабити здатність українських військ захищати укріплені позиції і навіть змусити їх відступити. Про це пише The Wall Street Journal.Як зазначається, американські та українські офіційні особи, а також медики, солдати та міжнародні дослідники кажуть, що використання Росією забороненої хімзброї на полі бою стає дедалі частішим, оскільки Москва нарощує наступ.

На початку цього місяця США оголосили про введення санкцій проти російських компаній та державних органів, які беруть участь у створенні та постачанні хімічної зброї, що використовується на фронті, особливо виділивши хлорпікрін.

Цей хімічний агент, який іноді використовується в пестицидах, був поставлений на озброєння під час Першої світової війни і заборонений до застосування в бою Конвенцією про заборону хімічної зброї, яку Росія підписала.

Ден Касзета, експерт із хімічної зброї, молодший науковий співробітник лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute, каже, що хлорпікрин токсичний для людей і тварин, а також діє як подразник.

Залежно від ступеня впливу газ може обпекти шкіру, викликати подразнення слізних проток і утруднити дихання, не кажучи вже про захист від нападників.

За словами Касцети, на зміну цьому хімікату прийшли більш сучасні речовини, які іноді використовуються поліцією як сльозогінний газ і відомі як CN і CS, які також заборонені конвенцією.

«За словами капітана Дмитра Сергієнка, помічника командира Аналітичного центру сил забезпечення української армії, який займається аналізом застосування хімічної зброї на фронті, всі три ці речовини використовуються росіянами на полі бою.

Хоча його група здебільшого реєструє застосування CN і CS у районі, який вони відстежують, вони також знайшли дві гранати, що містять хлорпікрин, на залишених російських позиціях», – пише видання.

Українці відстежують застосування хімічної зброї на фронті з лютого 2023 року, і кількість підтверджених інцидентів неухильно зростає. Станом на 3 травня

Сили підтримки підтвердили 1891 таку атаку з моменту початку відстеження даних, 444 з них – у квітні, що на 71 підтверджений інцидент більше, ніж місяцем раніше.

Ці цифри – неповна картина, оскільки через інтенсивність бойових дій часто неможливо дістатися до місця, де було застосовано газ, щоб узяти проби або опитати солдатів, зазначає WSJ.

Лейтенант Віталій Катрич, військовий медик, який працює на стабілізаційному пункті поблизу фронту, каже, що траплялися випадки, коли кожен другий пацієнт, якого він лікував, зазнавав впливу отруйного газу.

Читайте також: Польща може збивати російські ракети над Україною: що відомо

За його словами, щойно росіяни отримують партію, вони використовують її постійно, поки вона не закінчиться.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: cripo.com.ua

В УкраЇні

"Ховаються навіть у болотах": пілоти дронів

Російські окупанти продовжують штурмувати українські позиції....

Буданов розповів про
В УкраЇні

Буданов розповів про "диво-зброю" окупантів на

На фронті згоріло дуже багато російських танків Т-90, а танк Т-14 "Армата" ворог так і не наважився...

П'ять сценаріїв кінця війни в Україні за Wall Street Journal
В УкраЇні

П'ять сценаріїв кінця війни в Україні за Wall

За три місяці війни проти України Росія так і не досягла якихось суттєвих успіхів....

Авторизация