В Україні зʼявилися банкноти номіналом 0 євро із зображенням Софійського собору
11 июн, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 854 Переглядів

В Україні зʼявилися банкноти номіналом 0 євро із зображенням Софійського собору

Колекційні купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот.

Національний заповідник «Софія Київська» випустив нову сувенірну банкноту «нуль євро», на якій зображено Софійський собор.Продаж стартував 10 червня. Колекційні купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот.

Вартість банкноти - 300 грн.

«Випуском цієї колекційної банкноти ми підтримуємо європейський проєкт, основна філософія якого полягає у підтримці туризму, популяризації найвідоміших культурних та історичних пам’яток, а також сприянні збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини», - зазначили представники заповідника.

Софія Київська, зведена за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, – пам’ятка знакова. Собор був символом могутності й суверенітету Русі, як головний храм держави відігравав роль її духовного, політичного та культурного центру. У 1990 році Софійський собор XI ст. у Києві разом з комплексом монастирських споруд XVIII ст. на його території внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що підтверджує визначну універсальну цінність культурного об'єкта, який підлягає збереженню на благо всього людства.

Купюри мають вигляд реального євро та виготовлені за тією ж технологією, що використовується у справжніх євробанкнот. Вони містять водяний знак, мікродрук, контрпринт, голограму, елементи захисту від ультрафіолету, мають сенсорну зону для людей з вадами зору та інші елементи паперових євро.

Читайте також: Юрист пояснив, чи може військовозобов’язаний відмовитись від мобілізації через релігію

Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею національного заповідника «Софія Київська» або замовити онлайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі «Музейна крамничка».скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: sud.ua

Європі, ймовірно, доведеться дати Україні 50 мільярдів євро, поки допомога від США на паузі - Макрон
В УкраЇні

Європі, ймовірно, доведеться дати Україні 50

Європейські країни, ймовірно, будуть змушені надати Україні понад 50 млрд євро допомоги,...

В Україні швидко дорожчає долар
В УкраЇні

В Україні швидко дорожчає долар

У Національному банку України (НБУ) встановили офіційний курс валют на 25 серпня...

Що робити з банкнотами, які банки навмисне пошкодили під час війни: роз’яснення НБУ
В УкраЇні

Що робити з банкнотами, які банки навмисне

Національний банк попередив про небезпеку потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно...

Авторизация