Зеленський підписав закон про штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру
19 июн, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 919 Переглядів

Зеленський підписав закон про штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру

Президент України Володимир Зеленський 17 червня підписав закон, який встановлює штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру з використанням електронних комунікацій.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.Відповідний закон № 8329 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції парламент ухвалив 22 травня 2024 року.

Підписаний закон доповнив КУпАП статтею 173-7, яка передбачає покарання за сексуальне домагання, тобто образливі, принизливі дії сексуального характеру, виражені вербально або невербально (словами, жестами, рухами тіла), зокрема з використанням електронних комунікацій.

Порушникам загрожує штраф або виправні чи громадські роботи.

Відтак за надсилання образливих повідомлень сексуального характеру можна отримати штраф розміром від 1360 до 2720 гривень, громадські роботи терміном від 20 до 40 годин, або виправні роботи терміном на один місяць з відрахуванням 20% заробітку.

Також до КУпАП додано ще одну нову статтю – 173-6 – вчинення насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру, спрямованих проти конкретної особи через її належність до певної статі чи стереотипні уявлення про соціальні ролі (становище, обов’язки, поведінку тощо) жінки або чоловіка в суспільстві, внаслідок чого була завдана шкода фізичному (без спричинення тілесних ушкоджень) або психічному здоров’ю потерпілого.

Читайте також: Бригада «Лють» показала зруйнований росіянами Вовчанськ (ВІДЕО)

За такі порушення передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: cripo.com.ua

Зеленський підписав закон про про збільшення штрафів для ухилянтів
В УкраЇні

Зеленський підписав закон про про збільшення

Президент Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення мобілізації...

Презідент України підписав закон про мобілізацію
В УкраЇні

Презідент України підписав закон про мобілізацію

Більшість норм закону стануть чинними через місяць, а саме 16 травня...

Українцям дозволили виходити на пенсію на півтора роки раніше
В УкраЇні

Українцям дозволили виходити на пенсію на півтора

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про вдосконалення пенсійного законодавства....

Авторизация