В Україні зафіксовані перші випадки захворювання на новий вірус з Китаю
06 янв, 2025 0 КОМЕНТАРІЇВ 1 078 Переглядів

В Україні зафіксовані перші випадки захворювання на новий вірус з Китаю

В Україні офіційно підтверджено 13 випадків захворювання на метапневмовірусну інфекцію (HMPV), яка швидко поширюється в Китаї.

Вчені зафіксували стрімке зростання кількості респіраторних захворювань, викликаних цим вірусом, і вже є побоювання, що реальна кількість інфікованих може бути значно вищою.



Ситуацію в Україні прокоментувала лікарка-епідеміологиня Ольга Голубовська на своїй Facebook-сторінці.

Шляхи передачі та симптоми захворювання

Метапневмовірус передається повітряно-крапельним шляхом, а інкубаційний період може тривати від 3 до 6 днів. Загалом захворювання триває до десяти діб.

За словами фахівців, існує дві основні форми хвороби — легка та важка. Легка форма супроводжується нежиттю та кашлем, тоді як важка може призвести до важкої дихальної недостатності, що потребує госпіталізації.

Для підтвердження діагнозу пацієнтам необхідно пройти тестування на виявлення метапневмовірусної інфекції. У разі необхідності, рентгенологічні зміни в легенях можуть виявити симптоми, такі як «матове скло», ателектази або гіперроздуття.

Лікарка наголошує, що при перших симптомах, таких як нежить, кашель та задишка, необхідно звертатися до спеціаліста. Вона також звертає увагу на важливість своєчасного звернення за медичною допомогою, особливо якщо стан погіршується, оскільки затримка може спричинити серйозні ускладнення.

Як захиститися

Голубовська закликає не панікувати та слідувати кільком простим рекомендаціям. Зокрема, важливо своєчасно підтвердити наявність захворювання, особливо для пацієнтів із груп ризику.

Вона нагадує, що метапневмовірус слід додавати до переліку обов’язкових тестів при респіраторних інфекціях, поряд з грипом та COVID-19.

Однією з основних профілактичних заходів є обмеження контактів з людьми, які мають респіраторні захворювання, часте миття рук та регулярне провітрювання приміщень.

Важливо також дотримуватися здорового способу життя і підтримувати імунітет, особливо за допомогою вітаміну D, який може сприяти зниженню ризиків ускладнень.

Лікарка звертає увагу, що важливим фактором для успішного лікування є рання госпіталізація, особливо у випадках погіршення стану хворого.

Читайте також: Медики назвали небезпечні для здоров'я молочні продукти

Тяжкість перебігу захворювання не завжди визначається лише температурою, тому необхідно враховувати загальний стан пацієнта, особливо у людей із супутніми захворюваннями.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: dnepr.express

Спалах гепатиту А в Україні: що це за хвороба, де можна заразитися
Здоров'я та краса

Спалах гепатиту А в Україні: що це за хвороба, де

Хвороба може супроводжуватися важкими симптомами та іноді протікати з гострою печінковою...

Лікар попередив про вірус-вбивцю, симптоми якого схожі на COVID та грип
Здоров'я та краса

Лікар попередив про вірус-вбивцю, симптоми якого

Лікарі попереджають, що з'явився новий смертельний вірус, про який раніше нічого не чули....

Лікар назвала ознаки скарлатини, яка швидко поширюється
Здоров'я та краса

Лікар назвала ознаки скарлатини, яка швидко

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила, що діти знову почали хворіти на скарлатину. І хоча...

Авторизация