Фармацевт розповіла, які краплі від нежитю не підходять дітям
Закладеність носа - доволі неприємний стан, коли слизова оболонка та дрібні судинки в носі набрякають, з’являються виділення, виникає некомфортне відчуття "закладеного" носа, що не дихає.
Лікувати проблему слід правильно, щоб у майбутньому не зіштовхнутися з небажаними наслідками. Провізор Ольга Міллер розповіла, чому дітям не можна капати краплі від закладеності носа для дорослих та які засоби не підходять для тривалого використання.
"Дитячі краплі мають меншу концентрацію діючої речовини, відповідно, "дорослими" краплями можна завдати шкоди. При передозуванні дитина може бути млявою та сонливою. Тому не перевищуйте частоту закапування сопливих носиків, якби вам не хотілось допомогти дитині. Не застосовуйте дітям краплі, які не підходять за віком", - поділилася експертка в Instagram.
Лікарка пояснює, що краплі потрібно застосовувати максимально точно, адже їх дуже легко передозувати. Крім того, якщо використовувати краплі протягом тривалого часу, вони спричиняють зворотній ефект – хронічну закладеність носа. Тому застосувати судинозвужувальні краплі фахівець радить не довше 3-5 днів.
Які є судинозвужувальні краплі:
Називін
Мераліс
Ринозолін
Нокспрей
Назол бебі
Сольові розчини:
Аквамаріс
Но-соль
Пшик
Читайте також: Якою має бути оптимальна температура повітря для здоров’я в квартирі
"Прохолодне зволожене повітря - друзі при нежитю", - резюмує експертка.