Довгі розмови телефоном підвищують ризик гіпертонії
13 май, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 138 Переглядів

Довгі розмови телефоном підвищують ризик гіпертонії

Часті розмови мобільним телефоном протягом 30 хвилин і більше можуть стати додатковим фактором для підвищення артеріального тиску та розвитку гіпертонії.

Ризик зростає аж на 12%.Про це йдеться у дослідженні Національного Центру клінічних досліджень захворювань нирок у Китаї, яке розмістили в European Heart Journal Digital Health.

Як зазначають вчені, три чверті населення Землі віком від 10 років та старше мають мобільні телефони. 1,3 млрд людей на планеті у віці від 30 до 79 років страждають на гіпертонію.

Високий кров'яний тиск – основний фактор ризику серцевого нападу та інсульту, що вважається провідною причиною передчасної смертності у світі.

Дослідники вирішили перевірити, чи є зв'язок між гіпертонією та частим використанням мобільного телефону. Для цього використали дані британського біобанку, куди увійшла інформація понад 200 тисяч осіб віком від 37 до 73 років.

Дані про частоту використання телефонів вчені збирали за допомогою спеціальної програми. Вона враховує кількість розмов мобільним телефоном на тиждень.

Також було зроблено поправки на вік, стать, індекс маси тіла, належність до тієї чи іншої раси, сімейний анамнез гіпертонії, освіту, статус куріння, рівень холестерину та глюкоза в крові, функцію роботи нирок, прийом ліків та інші фактори ризику підвищеного тиску.

Середній вік учасників становив 54 роки. За 12 років спостережень гіпертонія розвинулася майже у 14 тисяч учасників. І з'ясувалося, що у людей, які розмовляли телефоном 30 хвилин і більше на тиждень, ймовірність розвитку гіпертонії в середньому була вищою на 12%, ніж у респондентів, які витрачали на це менше часу.

Також вчені уточнили такі дані:

Щотижнева розмова телефоном від 30 до 59 хвилин підвищує ризик розвитку гіпертонії на 8%.

1-3 години – на 13%
4-6 годин на тиждень – на 16%
Понад шість годин - на 25%

Читайте також: Вчені назвали продукти, які підвищують кров’яний тиск

При цьому можливість розвитку гіпертонії була вищою у тих учасників, у яких в анамнезі вже було захворювання в сім'ї. Результати виявилися приблизно однаковими як для жінок, так чоловіків.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: rbc.ua

Три продукти, яких варто уникати при гіпертонії
Здоров'я та краса

Три продукти, яких варто уникати при гіпертонії

Високий кров’яний тиск підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту, оскільки пошкоджує стінки...

Названий спосіб знизити ризик захворювань серця без ліків
Здоров'я та краса

Названий спосіб знизити ризик захворювань серця

Вчені виявили спосіб, який допомагає у рази знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у...

Як уникнути гіпертонії у 40 років: основні фактори
Здоров'я та краса

Як уникнути гіпертонії у 40 років: основні фактори

Багато людей скаржаться на гіпертонію — підвищений артеріальний тиск, який погіршує загальне...

Авторизация