Невролог попередив про небезпеку роботи за незручною клавіатурою
Часта робота за клавіатурою може призвести до появи у людини тунельного синдрому, при якому відбувається защемлення та запалення серединного нерва. Про це розповів лікар-невролог.
«При частому наборі текстів на клавіатурі у людини може розвинутись тунельний або карпальний синдром. Сухожилля можуть запалитися через часті рухи і незвичного положення кистей і передпліч. Це призводить до набряку та яскраво вираженого болю.
{banner_news}
Здебільшого цей синдром зустрічається у програмістів, журналістів, у тих, хто працює із незручними, неправильними клавіатурами. А також у швачок та кравців, яким необхідно різати жорсткі, щільні тканини», – розповів медик.
Фахівець додав, що до розвитку зазначеного захворювання також може призвести робота з еспандером для кісток, що використовується для розвитку і нарощування м’язів.
За словами лікаря, кистьові еспандери є жахливим злом, що викликає карпальний синдром. «Вони мають бути заборонені, їх не можна використати», наголосив лікар.
Читайте також: Зміна форми пальців може бути ознакою раку легень
На думку експерта, уникнути проблем із кистями допоможе правильна клавіатура. Найкраще працювати за розділеною на дві частини, де кожна перпендикулярна передпліччю. У цьому випадку рухи кистей фізіологічні, а навантаження на карпальний канал і суглоби значно знижується, сказав медик.