Вчені назвали місце, де вперше з'явився COVID-19
29 июл, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 257 Переглядів

Вчені назвали місце, де вперше з'явився COVID-19

Першим епіцентром пандемії COVID-19 став ринок морепродуктів Хуанань в Ухані (Китай).

Про це повідомляє Science.

В однойменному журналі з екології та еволюційної біології професор з університету Арізони та аспірант Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Джонатан Пекар опублікували матеріали, які присвячені проблемі виникнення та поширення коронавірусу по планеті.

У своїх дослідженнях вчені стверджують, що раннім епіцентром пандемії COVID-19 став оптовий ринок морепродуктів Хуанань в Ухані.

Як коронавірус з'явився у світі

Спочатку вірус був присутній у живих ссавців, проданих на цьому ринку наприкінці 2019 року. А пізніше його носіями стали продавці та покупці, які регулярно роблять на ринку покупки.

"Вірус, ймовірно, був присутнім у живих тварин, проданих на ринку наприкінці 2019 року. Тварин тримали близько одне до одного, і вони легко могли обмінятися мікробами. Однак у процесі дослідження не було визначено, які тварини могли бути хворими", — сказав професор Майкл Воробей, один із керівників дослідження.

Він згадав також дослідження, які визначає, коли перші коронавірусні інфекції перейшли від тварин до людей.

"Найраніша версія коронавірусу, ймовірно, існувала в різних формах, які вчені називають А і В. Ці лінії були результатом принаймні двох випадків міжвидової передачі вірусу людині", — пояснив учений.

За словами професора, перша передача вірусу від тварини до людини, ймовірно, відбулася приблизно 18 листопада 2019 року.

Яких висновків дійшла команда вчених

Щоб підтвердити свої здогади, команда вчених використовувала картографічні дані та інформацію із соцмереж. Це дозволило встановити, що раннім епіцентром коронавірусу став саме ринок морських продуктів.Крім того, дослідники дійшли висновку, що до кінця 2019 року COVID-19 навряд чи міг вільно циркулювати серед людей.

Читайте також: До Землі летить великий астероїд

До речі, вчені були переконані, що поширення коронавірусу сталося через витік з лабораторії. Але пізніше, ґрунтуючись на даних своїх досліджень, вони прийняли як робочу версію про передачу вірусу від тварини до людини.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло ядро Землі
Наука

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло

Вчені вважають, що утворення твердого внутрішнього ядра Землі 550 млн. років тому сприяло різкому...

Вчені назвали 9 симптомів Омікрону
Наука

Вчені назвали 9 симптомів Омікрону

Фахівці зазначають, що слабкість та втома можуть сигналізувати про початок цього варіанту...

Кохання з першого погляду існує: вчені розповіли, скільки потрібно на це часу
Наука

Кохання з першого погляду існує: вчені розповіли,

Ізраїльські вчені проаналізували те, як змінюються фізіологічні процеси та рухи людей під час...

Авторизация