Артилерійські снаряди отруять землі України щонайменше на 100 років
19 авг, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 235 Переглядів

Артилерійські снаряди отруять землі України щонайменше на 100 років

У 2021 році Україна виробила приблизно 80 мільйонів метричних тон пшениці, кукурудзи та ячменю, що становило колосальні 6% від усіх культур, представлених на міжнародному ринку.

Цього року війна в Україні внесла свої корективи — очікується, що нам вдасться зібрати менш ніж половину торішнього врожаю. Виною тому окупація частини українських територій і наслідки артилерійських обстрілів, пише Express.

Утім, після закінчення війни світ зіткнеться з більш глобальними наслідками — учені з Кентерберійського університету Крайст-Черч у Кенті з'ясували, що українські землі, забруднені артилерійськими снарядами, можуть стати непридатними для вирощування сільськогосподарських культур на століття, і це мінімум.

Такі невтішні результати вчені отримали, дослідивши ґрунт на невеликій лісистій місцевості в департаменті Па-де-Кале, у Франції — у Меморіальному парку Шеффілда. Ця ділянка стала ареною для битв під час Першої світової війни. Учені вибрали для досліджень саме цю ділянку місцевості, тому що з 1918 року, коли замовкли всі артилерійські гармати, ґрунт і ландшафт тут залишилися недоторканими і не знезаражувалися.

У своєму дослідженні ґрунтознавці взяли 22 проби з вирв від бомб і порівняли з 50 пробами щодо недоторканої землі в цьому ж регіоні. Результати виявились жахливими — концентрація важких металів у лійках і незайманому ландшафті практично не відрізнялася, але значно перевищувала концентрацію свинцю та міді для цього регіону. Учені зазначають, що рівень вмісту свинцю у ґрунті значно перевищував допустимий поріг у Великій Британії та ЄС, що робило ці землі непридатними для вирощування сільськогосподарських культур.Доктор Наомі Рінтоул-Хайнс із колегами дійшли висновку, що війна в Україні може мати такі ж довгострокові наслідки, а може й глобальніші.

Читайте також: Учені виявили новий вид динозаврів

"Це може вплинути на продовольчу безпеку не лише в Україні, а й потенційно у глобальному масштабі", — сказала вона.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені з'ясували, що чекає на мир у разі ядерної війни між США та Росією
Наука

Вчені з'ясували, що чекає на мир у разі ядерної

Росія шантажує світ ядерною загрозою, у разі ядерної війни між США та Росією настане глобальний...

Знайдено позаземний тип кристалів
Наука

Знайдено позаземний тип кристалів

Незвичайні кристали потрапили на Землю разом із метеоритним пилом....

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло ядро Землі
Наука

Ключову роль в еволюції життя на Землі зіграло

Вчені вважають, що утворення твердого внутрішнього ядра Землі 550 млн. років тому сприяло різкому...

Авторизация