На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили динозаврів на землі
30 сен, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 391 Переглядів

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили динозаврів на землі

Учені досліджували зразки місячного ґрунту й з'ясували, що мільйони років тому падіння астероїдів на Землю відбувалося разом із падінням космічного каміння на Місяць.

Це стосується й удару величезного астероїда, який знищив багатьох динозаврів. Також учені вважають, що, крім великих ударів космічного каміння, наша планета піддавалася одночасно серії дрібніших зіткнень. Це ж відбувалося й на Місяці, який покритий понад 9000 кратерів, пише Space.

Учені з Університету Кертіна, що в Австралії, вивчили мікроскопічні скляні кульки, які були виявлені в зразках місячного ґрунту, доставлених китайською місією "Чан'є-5" два роки тому. Ці скляні кульки були створені під упливом сильного тепла й тиску, що спричинено падінням метеоритів різного розміру на поверхню Місяця. Завдяки цим зразкам, вивчивши їхній вік, дослідники змогли відтворити хронологію ударних подій на Місяці.

У ході дослідження вчені з'ясували, що час ударних подій та їх частота збігаються з такими ж падіннями космічного каміння на Землю. Зокрема вік деяких скляних кульок з Місяця показав, що вони утворилися приблизно 66 млн років тому. Це сталося тоді, коли на Землю впав астероїд шириною 10 км, який створив величезний кратер шириною 150 км і глибиною 19 км на півострові Юкатан, сучасна Мексика.

Цей астероїд впав зі швидкістю майже 70 тисяч км/год і це зіткнення викликало ударну хвилю, а також викид величезних хмар уламків та пилу, що затьмарило сонячне світло. У результаті Землі сталася подія, яку вчені називають крейдяним палеогеновим вимиранням і з планети зникло 75% всіх живих істот, включаючи не пташиних динозаврів.

Також вчені припускають, що подібні теорії вже існують, що великий астероїд, що вбив динозаврів, впав на Землю не один. Разом з ним на планету прилетіли дрібніші астероїди. І підтвердити цю теорію може вивчення ударних подій на Місяці."Якщо ця теорія вірна, і ми зможемо знайти їй підтвердження, то вивчення зіткнень з астероїдами та Місяцем може допомогти скласти більш повну картину таких самих подій, які відбувалися в історії Землі та взагалі всієї внутрішньої частини Сонячної системи. Тому що ці події взаємопов'язані", — каже Олександр Нємчин із Університету Кертіна.

Читайте також: Вчені назвали наслідки виверження вулкана Тонга

Вчені зараз займаються вивченням як місячних зразків, привезених китайською місією, так і інших проб місячного ґрунту. Порівняння віку цих зразків із віком ударних кратерів на Місяці може показати періодичність зіткнень астероїдів із Місяцем та Землею. Також вчені хочуть виявити докази інших зіткнень астероїдів із нашою планетою, які також могли вплинути на еволюцію життя.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Учені виявили новий вид динозаврів
Наука

Учені виявили новий вид динозаврів

Під час розкопок у Ріо-Негро в північній Патагонії (Аргентина) вчені виявили скам'янілі рештки...

Знайдено позаземний тип кристалів
Наука

Знайдено позаземний тип кристалів

Незвичайні кристали потрапили на Землю разом із метеоритним пилом....

Учені з'ясували, що дельфіни мають свій акцент
Наука

Учені з'ясували, що дельфіни мають свій акцент

Команда з Університету Сассарі в Італії під керівництвом біолога Габріелли Ла Манна проаналізувала...

Авторизация