Тисячі кам'яних колон у Північній Ірландії сформувалися за лічені дні
07 окт, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 89 Переглядів

Тисячі кам'яних колон у Північній Ірландії сформувалися за лічені дні

Дорога гігантів — унікальна пам'ятка Північної Ірландії, яка, по суті, складається з 40 тисяч шестикутних колон, що плавно спускаються в море.

Мільйони туристів на рік з'їжджаються сюди, щоб на власні очі бачити це диво природи, пише Daily Mail.

Існує багато теорій про те, як сформувалася Дорога гігантів. Згідно з однією з них, ці разючі камені були збудовані міфічним гігантом Фінном МакКулом. Проте вчені мають свій погляд на формування Дороги Гігантів.

Одна з найпоширеніших теорій з'явилася ще 40-го року минулого століття. Вчені припускають, що незвичайні кам'яні колони формувалися тисячоліттями під впливом вулканічної лави. Вважалося, що річкова долина була заповнена лавою, накопиченою на більшій глибині, ніж зазвичай. Коли товстий шар лави застиг, він створив умови для формування шестикутного каміння.

Однак у новому дослідженні куратор відділу з природничих наук Національного музею штату Нью-Йорк, Майк Сіммс, припустив, що дорога гігантів насправді була сформована зовсім іншим способом і для цього їй знадобилося лише кілька днів, а не тисячі років.

Вперше ця думка відвідала вченого ще 2012 року, коли він очолював експедицію у цій місцевості. На відкриття його наштовхнув один із учасників команди — молодий геолог. У результаті Сіммс продовжив дослідження і виявив щось цікаве.У процесі досліджень вчений виявив верстви старої лави по обидва боки Дороги гігантів, які не були пошкоджені ерозією. Але якби ця заповнена лавою западина справді була долиною, вона прорізала б старі верстви лави під нею. В результаті вчений припустив, що насправді шестикутне каміння сформувалося, коли лава заповнила западину, а після просіла — у результаті утворилася Долина Гігантів. Якби ми дістали з духовки не пропечений пиріг — його середина просіла б.

На думку вченого "кам'яне диво" сформувалося близько 50-60 мільйонів років тому і, мабуть, лише за кілька днів.

Читайте також: У США знайшли останній німецький підводний човен, що затонув у Першу світову

Зазначимо, що у 1986 році Дорога гігантів стала об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вона складається з 40 тисяч шестикутних каменів і займає трохи більше 6 кілометрів узбережжя Північної Ірландії.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили динозаврів на землі
Наука

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили

Учені досліджували зразки місячного ґрунту й з'ясували, що мільйони років тому падіння астероїдів...

Вчені назвали наслідки виверження вулкана Тонга
Наука

Вчені назвали наслідки виверження вулкана Тонга

Виверження підводного вулкана Тонга виявилося одним із найпотужніших за останні десятиліття на...

Знайдено позаземний тип кристалів
Наука

Знайдено позаземний тип кристалів

Незвичайні кристали потрапили на Землю разом із метеоритним пилом....

Авторизация