Вчені пояснили, чому людям подобаються фільми жахів
Серцебиття частішає, м'язи напружуються, долоні потіють, а шлунок скручує.
Коли страх вщухає, ми відчуваємо задоволення. Але що це? Полегшення від того, що вижив чи щось більше? У новому дослідженні вчені зосередилися на вивченні того, чому людям подобається почуття страху та як воно впливає на наше психічне здоров'я, пише The Guardian.
Страх — дуже давня емоція. У ранніх суспільствах страшні казки розповідали дітям, щоб попередити про небезпеки, які можуть на них чекати — наприклад, вовки чи інші хижаки в лісі. Пізніше кінематограф відчинив вікно в колективні страхи суспільства.
Наприклад, науково-фантастичний фільм "Ґодзілла" (1954 року), в якому монстр створений ядерним випромінюванням, базується на спільній тривозі щодо атомних атак під час Другої світової війни.
Головними героями фільмів жахів часто стають роботи, що повстають проти творців, або штучний інтелект. Все це також ґрунтується на побоюваннях суспільства. Наприкінці 1970-х та 1980-х роках світ зіткнувся з безліччю серійних убивць і як наслідок з'являються такі персонажі, як Майкл Маєрс та Фредді Крюгер. Березень 2020 року ознаменувався початком пандемії коронавірусу та повернув інтерес до фільмів про смертельні віруси. Наприклад, із початком пандемії різко зросла кількість завантажень фільму "Зараження".
{banner_news}
Професор Марк Мальмдорф-Андерсен та його колеги з данського Орхуського університету досліджують когнітивні процеси, пов'язані з грою та навчанням.
Читайте також: Симуляція показала, що буде після ядерного удару РФ (ВІДЕО)
Вчені припустили, що фільми жахів мають деякий навчальний потенціал, що допомагає людям боротися з невизначеністю.