Вперше за останнє століття вчені виявили 16-метровий сувій з текстами
23 янв, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 164 Переглядів

Вперше за останнє століття вчені виявили 16-метровий сувій з текстами

Відкриття 16-метрового папірусу, що містить заклинання "Книги Мертвих", може пролити нове світло на давньоєгипетські вірування про перехід в інший світ, повідомляють Arkeonews.

Археологи, які працюють в єгипетському регіоні Саккара, вперше за останнє століття розкопали 16-метровий стародавній папірус.

Саккара — це величезний некрополь давньоєгипетської столиці Мемфіса, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де знаходиться понад десяток пірамід, місць поховання тварин і стародавніх коптських християнських монастирів.

Спочатку вчені вважали, що стародавній сувій мав лише дев'ять метрів, але після того, як його повністю відреставрували і переклали, стало зрозуміло, що насправді він мав 16 метрів.

Генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Мостафа Вазірі оголосив про знахідку папірусу в День археолога. Міністерство туризму і старожитностей Єгипту святкує День єгипетських археологів 14 січня.

Вазірі додав, що папірус відреставрували у лабораторії Єгипетського музею в Тахрірі і він отримав назву "Папірус Вазірі".

Цей папірус є першим папірусом, який коли-небудь знаходив єгиптянин і який названий на честь єгиптянина.Папірус, який містить тексти з фараонської "Книги Мертвих", знайшли всередині однієї з 250 гробниць у Саккарі. "Книга Мертвих" — це заупокійний текст зі Стародавнього Єгипту, який містить декларації та заклинання, що мають допомогти померлим у потойбічному житті.

Читайте також: Археологи знайшли незвичайну могилу дитини в Єгипті

Вазірі додав, що папірус, який буде представлений на відкритті Великого Єгипетського музею, наразі перекладається з ієрархічної на ієрогліфи арабською мовою.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Британські археологи знайшли єгипетську гробницю невідомого царя часів правління Нефертіті
Наука

Британські археологи знайшли єгипетську гробницю

Британські археологи входять до групи єгипетських дослідників, які виявили стародавню царську...

Дослідники впевнені, що гробницю повитухи Ісуса знайдено
Наука

Дослідники впевнені, що гробницю повитухи Ісуса

Відомство старожитностей Ізраїлю (IAA) оприлюднило зображення після археологічних робіт, які дали...

У Греції розкопали статую молодого Геракла
Наука

У Греції розкопали статую молодого Геракла

У стародавньому місті Філіппи на півночі Греції археологи виявили величезну статую молодого...

Авторизация