Марсохід NASA показав, як літає на Червоній планеті позаземний вертоліт (ВІДЕО)
16 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 50 Переглядів

Марсохід NASA показав, як літає на Червоній планеті позаземний вертоліт (ВІДЕО)

Марсохід Perseverance відобразив на свою камеру черговий політ першого позаземного літального апарата на іншій планеті.

Вертоліт Ingenuity здійснив свій 47-й політ на Марсі та встановив новий рекорд дальності своїх переміщень.

За майже 2 роки перебування на Марсі загалом він подолав відстань більш ніж 10 500 метрів, пише Space.У NASA повідомили про те, що перший рукотворний літальний апарат на Марсі, вертоліт Ingenuity 47 раз піднявся вгору над поверхнею планети. Під час чергового польоту він подола в відстань 440 метрів, і так загальна дальність його переміщень становить 10 544 метри. Це справжній рекорд для літального апарата, який майже 2 роки займається вивченням Марса разом із марсоходом Perseverance. Цього разу вертоліт летів на швидкості 5,3 м/с на висоті 12 метрів, хоча максимальна висота його польоту на сьогодні становить 14 метрів. Загальний час польоту становив 146 секунд.

Це неймовірне досягнення для літального апарата, який спочатку мав здійснити лише 5 польотів в атмосфері Марса для того, щоб вчені NASA могли переконатися в працездатності цієї технології.

Прибувши на Марс разом із марсоходом Perseverance ще в лютому 2021 року, свій перший політ вертоліт Ingenuity здійснив лише 19 квітня того ж року. Тоді він просто піднявся на висоту 3 метри та протримався над поверхнею Червоної планети 39 секунд. Тільки під час другого польоту вертоліт подолав відстань 4 метри на висоті 5 метрів.

Згідно з повідомленням NASA, найближчими тижнями літальний апарат здійснить 48-й і 49-й польоти, і вчені дуже сподіваються, що вони стануть свідками ювілейного 50-го польоту унікального літального апарата.

За тим, як здійснює свій політ над поверхнею Червоної планети позаземний вертоліт, уважно стежив за допомогою своєї камери марсохід Perseverance. За допомогою відео можна отримати уявлення не тільки про переміщення апарата в атмосфері Марса, але й про місцевість, яку досліджують зараз обидва апарати NASA. За словами вчених, мета цього польоту полягала в розвідці нової місцевості, куди має переміститися марсохід, який займається пошуками ознак стародавнього мікробного життя на Марсі.

На цей раз обидва апарати зібрали більше, ніж зазвичай, зображень поверхні планети, а потім відправили всі ці дані на Землю. Окрім важливості отриманих зображень, учені особливо оцінили відео польоту літального апарата, що підтвердило останні дані про те, що з ним усе гаразд і він зможе продовжувати виконувати свою місію на Марсі.

У відеоролик також включені фотографії, які зробив гелікоптер під час свого переміщення над поверхнею планети. Ці знімки Ingenuity зробив за допомогою своєї навігаційної камери, і, на відміну від марсохода, вони чорно-білі. На кадрах видно марсіанські піщані дюни, над якими пролетів вертоліт на звичайній для себе висоті 12 метрів, хоча він може підніматися на пару метрів вище.

Згідно з повідомленням NASA, Ingenuity зараз не тільки допомагає марсоходу Perseverance в його дослідженнях Марса. Вчені хочуть переконатися, що такі ж гелікоптери зможуть доставити зібрані марсоходом зразки місцевої породи до місця їх відправлення на Землю.

Читайте також: Стало відомо, де у Сонячній системі можна виявити позаземне життя

Тобто якщо Perseverance через кілька років перестане працювати й не зможе довезти зразки самостійно, то йому на допомогу прийдуть запущені на Марс нові літальні апарати.
скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені знайшли новий спосіб пошуку позаземного життя на Марсі
Наука

Вчені знайшли новий спосіб пошуку позаземного

Новий портативний лазер вже протягом найближчих кількох років може вирушити до космосу....

До Землі летить великий астероїд
Наука

До Землі летить великий астероїд

Астероїд, діаметр якого становить близько 122 метрів, у суботу, 30 липня, о 02:02 за київським...

До Землі наближається 88-метровий астероїд
Наука

До Землі наближається 88-метровий астероїд

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) заявило, що повз Землю у...

Авторизация