Марсохід NASA зафіксував надзвичайний марсіанський феномен
04 окт, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 107 Переглядів

Марсохід NASA зафіксував надзвичайний марсіанський феномен

Марсохід NASA Perseverance нещодавно зафіксував вражаючого надвисокого пилового диявола в дії на поверхні Червоної планети. Чудові кадри, опубліковані відомством, дають змогу зазирнути в дивовижні природні явища, що відбуваються на Червоній планеті.

Пиловий диявол був помічений камерами марсохода наприкінці серпня з відстані кількох кілометрів. За розрахунками NASA, цей марсіанський вихор рухався зі швидкістю приблизно 19 кілометрів на годину і здіймався на вражаючу висоту 1,9 кілометра.Зафіксований всередині марсіанського кратера Джезеро вздовж хребта Торофаре, цей пиловий диявол мав колосальні розміри, що свідчить про унікальні природні умови на Марсі. У NASA наголосили, що пилові дияволи на Червоній планеті можуть "виростати" значно більшими за своїх земних побратимів, що робить їх предметом захоплення і наукового вивчення.

Марк Леммон, планетолог з Інституту космічних наук у Боулдері, штат Колорадо, і член команди Perseverance, пояснив, як команда визначила надзвичайну висоту пилового диявола, попри те, що марсохід знаходився на відстані приблизно двох з половиною миль від нього.

Ми не бачимо верхівки пилового диявола, але тінь, яку він відкидає, даєУ той час як пилові дияволи на Землі відносно невеликі порівняно з торнадо, які зазвичай сягають від 500 до 1000 футів у висоту, Марс демонструє разючий контраст зі своїми колосальними вихорами. Марсіанські пилові дияволи, подібні до того, що зафіксував Perseverance, слугують нагадуванням про особливі природні явища, які можуть відбуватися на нашій сусідній планеті.

Читайте також: Марсохід NASA показав, як літає на Червоній планеті позаземний вертоліт (ВІДЕО)

Кадри цього надвисокого пилового диявола дозволяють краще зрозуміти динамічну і непередбачувану природу Марса, проливаючи світло на таємничі процеси, що відбуваються на поверхні планети. Оскільки Perseverance продовжує свою місію з дослідження Червоної планети, вчені очікують на нові захопливі відкриття, які поглиблять наше розуміння Марса та його унікального середовища.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: ukr.media

Вчені вперше з'ясували, що знаходиться в ядрі Марса
Наука

Вчені вперше з'ясували, що знаходиться в ядрі

Вчені проаналізували архівні дані вже непрацюючого марсіанського посадкового апарату InSight і...

Марсохід NASA показав, як літає на Червоній планеті позаземний вертоліт (ВІДЕО)
Наука / Відео

Марсохід NASA показав, як літає на Червоній

Марсохід Perseverance відобразив на свою камеру черговий політ першого позаземного літального...

До Землі летить великий астероїд
Наука

До Землі летить великий астероїд

Астероїд, діаметр якого становить близько 122 метрів, у суботу, 30 липня, о 02:02 за київським...

Авторизация