Як перепрограмувати свій мозок, щоб по-справжньому полюбити понеділки
27 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 188 Переглядів

Як перепрограмувати свій мозок, щоб по-справжньому полюбити понеділки

Деякі люди дуже не люблять понеділки, бо їм складно перейти на новий ритм робочого життя після двох вихідних.

У людини може виникнути страх і тривога перед майбутніми подіями.Вчені вважають, що не завжди можна змінити свою роботу або список необхідних для виконання справ у понеділок, але можна "перепрограмувати" свій мозок і змінити ставлення до того, що відбувається наступного тижня, пише ScienceAlert.

За словами Йоланти Берк з Університету медицини та охорони здоров'я RCSI, Дублін, Ірландія, наш мозок любить передбачуваність та заздалегідь заплановані дії. Дослідження показали, що відсутність такої рутини пов'язана з погіршенням самопочуття та психологічним стресом.

Навіть попри те, що у вихідні людина відпочиває, мозок все одно старанно працює, щоби перебудуватися на новий ритм життя. Але для цього мозку не потрібно працювати надто багато. Інша річ, коли настає усвідомлення того, що завтра понеділок. І тут уже мозку складніше змінити поточний ритм роботи.

За словами вчених, одним із найкращих способів підготувати себе та свій мозок до початку нового робочого тижня – це ввести розпорядок дня, який триває весь тиждень і може зробити життя більш значущим. Тобто крім роботи потрібно придумати собі будь-які заняття, які потрібно робити щодня в один і той самий час. Таким чином мозку буде легше перемикатися.

За словами Берке, коли людина має встановлений розпорядок дня, наше життя стає більш значущим. Також важливо встановити однаковий для всіх днів режим сну. Таким чином, прокидаючись вранці в понеділок, ви не бідуєте відчувати стресу від початку нового робочого тижня. Найголовніше виключити денний сон у вихідні, кажуть вчені.

Як показують дослідження, гормони також можуть відігравати роль у тому, як люди ставляться до понеділків. Наприклад, кортизол є дуже важливим гормоном. Він допомагає нашому тілу контролювати метаболізм, регулювати цикл сну та нашу реакцію на стрес.

Зазвичай він вивільняється приблизно за годину до того, як ми прокидаємося, а потім його рівень знижується до наступного ранку, якщо ми не перебуваємо в стані стресу. При гострому стресі наш організм виробляє як кортизол, а й адреналін. Він створює дуже сильну емоційну реакцію на стрес ще до того, як наш мозок встигає опрацювати інформацію про ситуацію.

Щоб боротися зі стресовими емоційними навантаженнями, як вважають вчені, потрібно навчити мозок розпізнавати лише реальні загрози. Іншими словами, нам потрібно якнайшвидше активувати префронтальну кору мозку. Одним із найкращих способів досягти цього та знизити загальний рівень стресу по понеділках – це ранкова релаксація.

Вчені рекомендують не починати ранок із прочитання новин та складання планів про роботу, а подумати про щось інше, що може вас відволікти. Наприклад, про те, що ви робитимете в понеділок увечері. Невелика прогулянка перед початком роботи також може відволікти мозок і змусити його думати по-іншому, що зменшить реакцію на стрес.

Читайте також: Вчені зробили нові відкриття у Помпеях

За словами вчених, відволікання уваги мозку від майбутніх рутинних робочих подій та перемикання його на приємніші моменти в неділю також може знизити рівень страху перед понеділком.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Учені розповіли, чому деякі люди не здатні фантазувати
Наука

Учені розповіли, чому деякі люди не здатні

Більшість з нас здатні пройти простий тест — довго дивитися на об'єкт, потім заплющити очі та...

Стало відомо, як вагітність впливає на мозок
Наука

Стало відомо, як вагітність впливає на мозок

Вагітність у жінок призводить до вражаючих змін у мозку....

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри
Наука / Відео

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри

Це дослідження почалося ще у 2017 році, тоді вчені припускали, що маленький мозок джмелів може...

Авторизация