У Данії виявили викрадений древніми мореплавцями скарб короля
25 апр, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 217 Переглядів

У Данії виявили викрадений древніми мореплавцями скарб короля

Азарт від знахідки захованого скарбу важко порівняти з чимось іншим, а коли на нього натрапляєш несподівано, хвилювання стає ще сильнішим.

Саме так сталося з нещодавньою знахідкою в Данії, де молода дівчина за допомогою металошукача знайшла скарб з майже 300 монет вікінгів на кукурудзяному полі минулої осені, пише IFLScience.Експерти місцевого Історичного музею Північної Ютландії, де зараз проводяться дослідження, зазначили, що деякі з виявлених предметів викликають особливий інтерес. Це дві вигадливо заплетені прикрашені кульки на невеликому шматочку відрізаного срібного стрижня, обидві, очевидно, є частиною однієї і тієї ж незвично великої срібної шпильки для каблучки.

Цю шпильку, ймовірно, відібрали у єпископа або короля, можливо, під час набігу, або ж у високопоставленої особи в Ірландії, за 2222 з гаком км від місця, де виявили скарб.

Цікаво, що для вікінгів, які першими пограбували скарб, важливими були не художні достоїнства прикрас чи влада, яка карбувала валюту. Насправді багато монет мають не данське, а німецьке чи арабське походження. Ймовірніше, йшлося про вагу срібла, яку вони могли з них витягти.

Скарбу понад 1 000 років, а данські монети датуються 970-980-ми роками н. е., пізнім періодом правління Гаральда I Синьозубого. Монети мають хрест на одному боці, якого не було до середини 960-х років, завдяки відомому наверненню короля Гаральда до християнства в середині життя.

Місце знахідки дає верхню межу можливих дат, оскільки срібло виявили поблизу фортеці вікінгів Фіркат, яку використовували лише протягом короткого часу близько 980 року. Дослідники вважають, що замок покинутий через боротьбу за трон між поколіннями, що може пояснити, чому залишили таку багату колекцію.

Цілком ймовірно, що замок не залишили добровільно, а місцевий магнат Брамслев вирішив сховати свої цінності якомога далі від чужих очей під час будь-яких заворушень. Століття землеробства, що настали після потрясінь, рознесли скарби срібних виробів по більшій території, тому експертам важко сказати напевно, з якого саме скарбу походить кожна окрема річ.

Але це також дає можливість для подальшого дослідження того, де і чому ці предмети були поховані насамперед.

Читайте також: Шість найнебезпечніших міфів про кохання: вони роблять людей нещасними

"Ці два срібні скарби самі по собі є фантастичною історією, — сказав Торбен Трір Крістіансен, археолог і музейний інспектор Музею. — Але знайти їх покинутими в поселенні всього за вісім кілометрів від фортеці вікінгів Фіркат Гаральда I Синьозубого — це неймовірно".скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

У Нідерландах знайшли неймовірний скарб, пов'язаний із культом римського бога
Наука

У Нідерландах знайшли неймовірний скарб,

У 2021 році мисливець за скарбами за допомогою металошукача виявив знахідку неподалік від Хугвуда,...

У Шотландії знайшли найбільший за 200 років скарб
Наука

У Шотландії знайшли найбільший за 200 років скарб

У Шотландії, де король Чарльз III зустрівся з українськими біженцями, місцеві жителі за допомогою...

У Норвегії знайшли скарб зі срібними прикрасами епохи вікінгів
Наука

У Норвегії знайшли скарб зі срібними прикрасами

У центральній частині Норвегії виявили скарбницю, в якій були заховані срібні прикраси епохи...

Авторизация